"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
video Mustamäel jooksid õpetajad kliimamuutusele tähelepanu pööramiseks teatejooksu (2)
03. november 2022

Mustamäe lasteaia õpetajad jooksid täna esmakordselt kliimamuutustele tähelepanu pööramiseks Männi pargis teatejooksu. Kliimasõnumid saadetakse Egiptuses toimuvale kliimakohtumise juhtidele.

Vaata galeriid (60)

“Täna on rahvusvaheline Global Action Day ehk väga paljud haridusasutused üle terve maailma teevad täna keskkonnateemalisi tegevusi koos laste või täiskasvanutega. Hästi tore on see, et maailmas on käimas ka rahvusvaheline kliimateatejooks “Running Out of Time”. See jooks kannab sõnumit, et otsused tuleb teha ruttu, sest aeg saab otsa,” tõdes jooksu korraldanud Lehola lasteaia õppealajuhataja Siret Vaarpu.

Kokku jooksis 130 õpetajat neljateistkümnest lasteaiast. Õpetajad teadsid, kuidas lastele kliimatarkust seletada ja lastele eeskujuks olla.

“Lepistiku Lasteaed on väga rohelise mõtlemisega ja rohelise liikumisega ja me võtame kõikidest sellistest aktsioonidest osa,” sõnas Kerli.

“Töötame selle nimel, et ökoloogia oleks meil puhas,” ütles Irina.

“Me räägime jalgsi lasteaeda tulekust. Ka see on kliimamuutus, et auto rikub õhku, kui sa tuled jalgsi, sinu tervis on parem,” nentis Heli.

Egiptusesse, kus toimub kliimakogunemine, jõuab ülehomme “Running Out of Time” teatejooks, mis alustas Šotimaalt. Teekond on kokku 7000 kilomeetrit. Pärale jõudvad kliimasõnumid on erinevad, aga kõik räägivad siiski Maa säästmisest.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Engels
5. nov. 2022 01:15
Õpetajaid pole ja tohutu koormus - näed , jooksevad Mardi-Kadri Rohelist jooksu ja kuipalju sealt tuleb higi, tolmu, gaasid:) ning müra, netireostust.... Kokku nimetatakse seda - Roheline C02 ?:)
Cringe
4. nov. 2022 12:19
Õpetajad võiksid teada, et kliimamuutus on marksistide kokkulepe.