"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Isadepäeva konverentsil arutletakse isaks olemise üle eri vanuses (0)
09. november 2022

Täna, 9. novembril toimub Õpetajate Majas isadepäevale pühendatud konverents, mis kannab pealkirja „Millal mees on liiga vana?“.

Tänavusel isadepäeva konverentsil räägitakse sellest, kas mees on võimeline olema hea isa igas vanuses? Kas lastesaamine muutub mehe jaoks keerulisemaks ka vanuse kasvades? Millises eas on mees oma lastele parim isa? Millist isa laps vajab? Neist ja paljudest teistest mehe elukaart puudutavatest teemadest konverentsil kõneletaksegi.

Üritusel uuritakse, kas lastesaamine muutub mehe jaoks keerulisemaks ka vanuse kasvades, millises eas on mees oma lastele parim isa ja millist isa laps vajab? Konverents toimub kolmapäeval õpetajate majas ja kannab pealkirja „Millal on mees liiga vana?“.

„Täna räägitakse endiselt palju rohkem sellest, millal on naisel parim aeg emaks saada ja kuidas olla hea ema – millest aga räägitakse vähem, on see, kuidas meeste vanus mõjutab isaks olemist või isaks saamist,“ ütles pere- ja paarisuhteterapeut ning SA Väärtustades elu juhatuse esimees Kaia Kapsta-Forrester.

“Isaks saamise kogemus erinevas vanuses võib olla väga erinev. Küpsemas eas isaks saades võib mehe nägemus oma rollist lapse kasvamisel ja kasvatamisel olla teistsugune kui nooremana. On väga oluline, et enam kõneletaks ka meeste hirmudest, muredest ja väljakutsetest lapsevanemaks ning meheks olemisel.”

Kava

11.00 – 11.05 Sissejuhatus, moderaator Hannes Hermaküla

11.05 – 11.25 Vandeadvokaat Allar Jõks „Kuidas on saada isaks erinevas vanuses?“

11.25 – 11.45 Hannes Hermaküla intervjuu Hardi Tiiduse tütre Maria Tiidusega „Minu eriline suhe isaga“

11.45 – 12.05 Psühholoog ja pereterapeut Karmen Maikalu „Millist isa laps vajab?“

12.05 – 12.25 Erik Hermaküla intervjueerib Hannes Hermaküla „Kuidas isaks olemine muutub ajas?“

12.25 – 12.45 Kohvipaus

12.45 – 13.05 Teaduskeskuse AHHAA juhatuse esimees ja teaduse populariseerija Andres Juur „Mis hoiab isa  vaimu värskena?“

13.05 – 13.25 Androloog-uroloog Olev Poolamets „Millal on mehel „viimane aeg“ lapsi saada?“

13.25 – 13.45 Kaitseliidu juht Riho Ühtegi  „Kuidas jääda alati mehelikuks?“

13.45 – 14.45 Paneeldiskussioon „Millal mees on liiga vana?“

Osalevad EELK Usuteaduste Instituudi rektor Ove Sander, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Liidu president Erki Tamm ning kaitseväe peakaplan Ago Lilleorg.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.