"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Tallinn katsetab tänavahoolduse parandamiseks uut parkimiskorraldust (0)
09. november 2022
Foto Ilja Matusihis

Alates 1. detsembrist muudetakse Kristiine linnaosa Lille asumis ja Haabersti linnaosas Õismäe välisringil parkimiskorraldust, mille eesmärgiks on tänavaid paremini hooldada ja lumest puhastada. Uue parkimiskorralduse kehtestamist kaaluvad ka teised linnaosad.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul Tallinnas on parkimine ja lume väljavedu tihedalt seotud. Tänavu uuendas linn lepinguid hoolduspartneritega ning uute lepingutega paraneb muuhulgas ka talvise tänavakoristuse kvaliteet, kuid oma panuse saavad anda ka kohalikud elanikud.

„Ka parema tahtmise juures ei saa tänavahooldustehnika tänavaid puhastada ega lund välja vedada, kui tänavad on kinni pargitud. Kui soovime, et maksumaksja raha kasutatakse tõhusalt ning traktori jõudmine mõnele tänavale või hoovi annaks ka oodatud tulemuse, siis peame kasutusele võtma ajutise parkimiskorralduse. Nii leiavad kindlatel päevadel elanikud oma autodele alternatiivsed parkimiskohad ja hoolduspartnerid saavad terve tänava ulatuses lund rookida või seda välja viia,“ märkis Svet. 

Neljapäeval, 10. novembril kell 18.00 toimub Kristiine Linnaosa Valitsuses (Metalli tn 5) infotund, kus tutvustatakse uut parkimiskorraldust kohalikele elanikele.

„Oleme eelmisel talvel saanud elanikelt erinevat tagasisidet ja ettepanekuid. Tulime järeldusele, et praegu kehtiv liikluskorraldus ei võimalda kitsamaid tänavaid puhastada viisil, mis tagaks talvel mugava liiklemise ning tänavahoolduse parima kvaliteedi. Tänavahoolduse masinate ees seisvad autod takistavad töö tegemist ja tänavate äärte puhastamist, mistõttu proovime uutmoodi liikluskorraldust,“ selgitas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Vastavalt uuele parkimiskorraldusele Kristiine linnaosa Lille asum on jagatud neljaks tsooniks. I tsoonis asuvatel tänavatel (Mooni, Kasvu, Loo, Kannikese, Kibuvitsa, samuti Kullerkupu tänava lõik Mooni tn ja Kibuvitsa tn vahel ning Ülase tänava lõik Kibuvitsa tn ja Tulika tn vahel) kehtestatakse parkimise keeld esmaspäeviti ajavahemikus 9.00-16.00. II tsoonis asuvatel tänavatel (Mineraali, Maasika, Vaarika, Lille ning Kullerkupu tänava lõik Lille tn ja Mooni tn vahel) ei tohi parkida teisipäeviti kell 9.00-16.00. III tsoonis asuvatel tänavatel (Tulbi, Tulika, Tulika põik, Ülase, Sinika, samuti Madara tänava lõik Paldiski mnt ja Tulika põigu vahel) kehtestatakse parkimise keeld kolmapäeviti ajavahemikus 9.00-16.00. IV tsoonis, Madara tänava lõigul Tulika põigu ja Endla tn vahel parkida ei tohi esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 22.00-06.00.

Vastavalt uuele parkimiskorrale Haabersti linnaosas Õismäe välisringi sisemisel poolel keelatakse parkimine esmaspäeviti ajavahemikul 9.00-16.00 ja ringi välimisel poolel – teisipäeviti kell 9.00-16.00.

Uue parkimiskorralduse tulemuslikkust hindavad seda kehtestanud linnaosad järgmise aasta mais-juunis ning seejärel otsustatakse, kas uus parkimiskord võiks kehtida aastaringselt. Uue parkimiskorralduse kehtestamist kaaluvad hetkel ka teised linnaosad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.