"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
pühapäeval kell 11-15 Eesti Vabaõhumuuseum kutsub isadepäeval sportlikule sandipäevale (0)
10. november 2022
Foto: Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub pühapäeval, 13. novembril kõiki suuri ja väikseid sportlikule sandipäevale, kus saab proovile panna oma rammu, hääle ja mõistuse. Külastajad saavad osa põnevast mardi- ja kadripäeva kombestikust sportlik-võistluslikus võtmes.

Vaata galeriid (7)

„Mardi- ja kadrisantide puhul teatakse kõige rohkem nende välimuse ja laulude kohta. Sandikombestiku juurde kuulub aga veel palju teisi üleannetuid ja riukalikke kombeid, mis nii tuttavad ei ole. Nendega saabki tänavusel sandipäeval tutvuda. Külastajad on oodatud proovima eri oskusi, mida sanditamisel tarvis on,“ sõnas Eesti Vabaõhumuuseumi ürituste projektijuht Merike Puura.

„Mardi- ja kadrisandid hindavad külastajate mürategemise ja vingerpussi mängimise võimekust, laulu- ja hanekitkumisoskust ning palju muud. Loomulikult jagatakse tublidele võistlejatele toredad auhinnad!“

Sportlik sandipäev toimub Eesti Vabaõhumuuseumis 13. novembril kell 11-15. Sassi-Jaani talu rehekambris saab laulda mardi- ja kadrilaulude karaoket. Sandihakatised peavad treenima karglemist ja hüplemist, mida harjutatakse Köstriaseme talus ja Lau poe kõrval takistusrajal. Kuie koolis pannakse proovile santide õnneviskamise täpsus ja teadmised sandipere liikmete tundmise kohta. Härjapea talu õuel jookseb ringi plehku pannud hani, kes tuleb kinni püüda ja ära kitkuda. Võistlejaid, kes on läbi teinud kõik sandiharjutused, autasustatakse uhke medaliga Kolhoosi korterelamu ees.

Kolu kõrtsis toimub parima mardi- ja kadrimaski võistlus. Osalemiseks tuleb kodus sandimask valmis meisterdada ja tuua see kõrtsi. Parima maski selgitavad salajasel hääletusel välja külastajad. Võitja kuulutatakse välja kell 14.30.

Ürituse kava on muuseumi kodulehel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.