"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
laupäeval kell 11:30 Loomaaed tutvustab müstiliste öökullide elu ja nendega seotud legende, sissepääs on kõigile kuni 19-aastastele lastele tasuta (0)
10. november 2022
Kodukakk. Foto: Inari Leiman

Sel laupäeval, 12. novembril on Tallinna Loomaaias tasuta sissepääs kõigile kuni 19- aastastele lastele ja noortele – edaspidi toimuvad kuni aprillikuuni tasuta külastuspäevad lastele iga kuu teisel laupäeval.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul rakendab loomaaed eeloleval hooajal printsiipi, et talveperioodil oleks ühel laupäeval kuus ehk iga kuu teisel laupäeval kõigile kuni 19-aastastele lastele loomaaeda sissepääs tasuta. „Soovime seeläbi praeguses majandusolukorras ja üha kasvava elukalliduse juures tagada peredele võimaluse külastada loomaaeda. Niisamuti jätkab loomaaed järgmisel suvehooajal tasuta sissepääsuga lastele lastekaitsepäeval ja loomaaia sünnipäeval,“ märkis Svet.

Tänavuse talvehooaja kuni 19‑aastaste laste tasuta külastuspäevad on iga kuu teisel laupäeval: 12. novembril, 10. detsembril, 14. jaanuaril, 11. veebruaril, 11. märtsil ja 8. aprillil. Laste tasuta külastuspäeval toimuvatel üritustel osalemine lisapiletit ei nõua. Eelkooliealistele lastele on loomaaia külastamine tasuta iga päev. Kõigile teistele külastajatele ja sündmusel osalejatele kehtivad loomaaia tavapärased külastuspiletite hinnad. 

Sel laupäeval toimub loomaaias kakupäev, mis pakub kõigile külastajatele mitmekülgset ja kaasahaaravat programmi. Nii tutvustavad loomaaia töötajad ringkäigul ja avastuspunktis öiseid röövlinde ning kinnitavad või lükkavad ümber müstiliste öökullidega seotud legende. Kakuvaatluse ringkäike viib läbi loomaaia loodusharidusespetsialist Leif-August Kirs. Kakupäeva programm algab kell 11.30 ja kell 12 saab kakuvaatluse ringkäigul jälgida põnevate lugude saatel lindude söötmist ja elukeskkonna rikastamist.

„Teravate küünistega varustatud hääletu vari tabab ööpimeduses oma saagi. See vürtsika rahvapärimusloona kõlav stseen ei ole midagi mütoloogilist – vari kuulub kakule. Öökull on tark lind, kes tühja ei lobise, öökull kuulutab surma, kuid vahel toob ka õnne, öökull juhib hingi teispoolsusesse,” sõnas loomaaia loodusharidusespetsialist Leif-August Kirs, kes kakuvaatluse ringkäike läbi viib .

“Mida salapärasem on loom, seda rohkem üleloomulikke jõudusid on talle külge poogitud. Loomaaia kakupäeval kinnitame või lükkame ümber erinevad kakkudega seotud legendid. Öökulli tundmine ei tee teda grammigi vähem müstiliseks, see on kindel,” lisas Kirs.  

Lumekakud. Foto: Inari Leiman

Kakupäeva programm:

Kell 11.30 Avastuspunktis on uudistamiseks välja pandud erinevate kakuliikide suled, munad ja palju muud huvitavat.

Kell 12.00 Kakuvaatluse ringkäigulsaab jälgida põnevate lugude saatel lindude söötmist ja elukeskkonna rikastamist.

Loomaaed on avatud iga päev. Novembrist veebruarini on sissepääs ja kassad avatud kell 9-15.30, laste loomaaed kell 10-17, siseekspositsioonid kell 10-16 ja loomaaed kell 9-17. Esmaspäeviti on siseekspositsioonid suletud.

Vöötkakk. Foto: Inari Leiman
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.