"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Pühapäeval tähistatakse isadepäeva ja heisatakse Eesti lipud (1)
10. november 2022
Foto: Scanpix

13. novembril on isadepäev ning selle puhul heiskavad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud Eesti lipu. Lippe on oodatud heiskama ka kõik kodumajapidamised, ettevõtted ja ühingud. Lipud heisatakse kell 8 hommikul ja langetatakse päikeseloojangul.

Isadepäev on perekondlik tähtpäev, millega austatakse isasid ning tähtsustatakse nende rolli laste kasvatamisel ja ühiskonnas. Kell 11.15 tervitab president Alar Karis ERRi vahendusel kõiki Eesti isasid Raplast. Esinevad Vaiko Eplik, Priit Võigemast, Mikk Pedaja perega ja paljud Rapla andekad noored.

Aasta isa tiitel antakse üle Eesti Naisliidu poolt kell 12 algaval kontsertaktusel Estonia kontserdisaalis. Kontserdi pealkiri “Isaga ja Isata” on inspireeritud maailmas toimuvast olukorrast, et avaldada toetust Ukrainas toimuvale. Eesti Naisliit on tiitlit Aasta isa omistanud aastast 1998.

Lisaks tähistatakse sel päeval kõikide laste isadepäeva Rakveres. Temaatilisi töötubasid korraldavad noorkotkaste Viru malev, kodutütarde Viru ringkond, Rakvere avatud noortekeskus, Punane Rist, JELD-WEN Eesti AS, Loomepisik, Athena Maja huvikool, JJ-Streeti tantsukool ja teised. Kehakinnituseks pakuvad suppi ja pannkooke naiskodukaitse Viru ringkonna naiskodukaitsjad ning kodutütarde Viru ringkonna noored. Kõik tegevused on isadepäeval tasuta ja need on kavas kella 12–16.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nüanss
11. nov. 2022 16:04
Need, kelle lipp on pimedal ajal valgustatud, võivad selle langetada ka järgmisel päeval.