"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinn annetab Ukrainale neli kiirabiautot (0)
17. november 2022

Tallinna Linnavolikogu otsustas tänasel istungil annetada Ukrainale neli täisvarustuses kiirabiautot. Kaks kiirabiautot jõuavad peagi Ukrainasse Eesti välisministeeriumi kaudu ning kaks autot annetatakse Lvivi linnale.

Linnavolikogu esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on Ukraina järjepidev toetamine Tallinna jaoks väga oluline. „Oleme sõja algusest peale järjepidevalt ja mitmekülgselt toetanud Ukraina omavalitsusi. Ukraina toetamine ja üles ehitamine on niivõrd mastaapne ülesanne, et lisaks riiklikule tasandile peavad ka omavalitsused andma oma panuse,“ ütles ta. „Suur osa sõja käigus kannatada saanud teenuseid on oma olemuselt omavalitsuslikud – haridus-, kommunaal- ja sotsiaalteenused on suure surve all kõikjal üle Ukraina.“

Ossinovski rõhutas, et kindlasti ei jää praegune abi Tallinna poolt viimaseks ning juba täna on töös mitmed uued koostöö- ja humanitaarabiprojektid. „Kui mitmed riigid on võtnud hoiaku, et Ukraina ülesehitust hakatakse tõsisemalt toetama siis, kui sõjategevus on lõppenud, siis minu hinnangul tuleb alustada kohe. Enamik riigist on tänaseks okupatsioonist vabastatud ning neis piirkondades tuleb koheselt alustada ka ülesehitust. Mul on hea meel, et Eesti riik on selles küsimuses võtnud eestvedaja rolli,“ rõhutas Ossinovski.

Annetatud kiirabiautod Mercedes-Benz Sprinter 319 kuulusid varasemalt Tallinna Kiirabile ning ei olnud enam igapäevases kasutuses. Tallinna linn on juba varem annetanud kaks kiirabiautot, kinkinud Žõtomõri koolile 50 sülearvutit, saatnud humanitaarabi Lvivile ja Kiievile, toetanud rahaliselt Ukraina Punast Risti ning andnud vajalikke varuosi Tšernivtsi vee-ettevõttele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.