"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
video ja fotod Uisupargid meelitasid välitundi ja lõbusatele lastehommikutele (0)
18. november 2022

“Lapsed juba küsivad, millal jääle saab – hooaja algus on ikka oodatud sündmus,” ütles Tallinna uisuväljakute pidaja Fred Randver.

Pealinna kooliõpilaste ja teiste uisusõprade rõõmuks alustasid juba 19. ja 20. novembril tegevust uisupargid vanalinnas, Lasnamäel, Nõmmel ja Mustamäel. Detsembris avatakse samasse ketti kuuluv liuväljak ka Suur-Sõjamäel.

Vaata galeriid (31)

Randveri kinnitusel hakkavad uisuparkides ka sel aastal iga paari nädala tagant toimuma spetsiaalsed lastehommikud. “Seal hakkavad laste armastatud maskotid kõige väiksemaid oma etteastetega lõbustama,” selgitas ta.
Ka seeniorid võivad rõõmustada, nimelt pääsevad 65-aastased ja vanemad esmaspäevast kolmapäevani kella 10-17 jääle priipiletiga. Maksma peab vaid uiskude rentimise eest, kui isiklikke võtta pole.

Vaata galeriid (62)

Olenevalt päevast ja soodustuste olemasolust kõigub uisulaenutuse tunnihind neljast üheksa euroni. Lisaks saab rentida nii ilu- kui ka hokiuiske, samuti tõukekelku. Ka võib lasta kümne euro eest uiske teritada või üürida endale lukustatava kapi, kuhu olemise ajaks oma asjad hoiule panna.

Vaata galeriid (45)

Uisupargid on lahti iga päev kella 10-22. Hooaja pikkus sõltub sellest, milliseks kujuneb talv. Kogemused näitavad aga, et enamasti saab uisutada märtsini.

Lasnamäe Uisupark avas oma uksed pühapäeval

„Kokku on Tallinna haljasaladel avatud neli uisuparki ja kutsun tallinlasi neid kõiki külastama. Oluline on rõhutada, et jätkame samade hindadega, mis mullu. Viimasel  talvel tehti neljale liuväljale kokku üle 113 100 külastuse ja usun, et ka tänavu osutuvad uisupargid väga populaarseks,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Vaata galeriid (42)

“Eelmisel aastal esimest korda Lasnamäel uksed avanud Uisuparki külastas pea 20 000 inimest, ning sellel aastal ootavad nad kõiki tagasi nautima peagi algavat uisuhooaega. Lasnamäe Uisupark on suurepärane võimalus saada kokku pere ja sõpradega, ning veeta aktiivselt aega värskes õhus. Innustan kõiki olema aktiivsed algaval talvisel hooajal“, sõnas Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Käesoleval hooajal jäävad hinnad samaks, mis eelmisel hooajal. Suurtel uisuhimulistel on võimalik soetada hooajapass, mis tagab piiramatu külastusega võimalusi.

Uisupargi eestvedaja Silver Uustalu: „Julgustame jätkuvalt kõiki koole läbi viima liikumistunde värskes õhus.Lasnamäe Uisupark on kooligruppidele avatud koolipäevadel 08:00-17:00. Kooligruppidele on seejuures jääpilet tasuta. Tasuda tuleb vaid uisurent, kui endal uiske ei ole“.

Lasnamäe uisupark asub Tondiraba pargis, Varraku 18 aadressil. Avamine toimub 20. novembril kell 13.00. Avamisel teevad tantsulise etteaste uisukooli noored Revalist ja suu saab magusaks teha maitsvate mini pannkookidega Kookeri poolt. Uisupargi avamise päeval on uisutamine esimesel tunnil tasuta. Avaürituse kohta täpsemat infot leiab siit: https://bit.ly/3DI58BC

Lasnamäe Uisupark plaanib ka sellel aastal pakkuda lastega peredele erinevaid üritusi, seega tasub hoida ajakaval ja tegemistel silma peal.

Päästjad appi

Ka mõned linnaosavalitsused rajavad looduslikke liuvälju. Nõmme linnaosa valitsus on lubanud sobivate ilmade korral ka tänavu avada jääpargi Valdeku tänava korvpalliplatsil. Seal sai käia oma uiskudega tasuta sõitmas. Ilmast sõltub ka Nõmme spordikeskuse uisuplatsi avamise täpne kuupäev, samuti Stroomi parki rannahoone lähedale planeeritava jäävälja saatus. Lisaks tahetakse detsembris külastajatele lahti teha Pirita spordikeskuse uisuplats.

“Ootame võimalikult palju abi ilmataadilt, sest elektriga jääd teha on ikka väga kallis lõbu. Eriti praegustel aegadel,” nentis Pirita spordikeskuse juhataja Priit Aunroos. Keskuses hakkab jääle pääsema kahe kuni nelja euro eest, kui endal uiske pole, lisandub nende laenutuse hind.

Aunroos ütles, et hiljemalt jõuluvaheajaks saab uisuväljak avatud: “Vaheajal lihtsalt peavad lapsed jääle pääsema.”
Pirita linnaosa valitsus ja kohalik päästekomando on kokku leppinud, et sobivate talveilmade korral avatakse linnaosas veel kaks-kolm uisuplatsi. Uisutada saab tasuta, aga kuna uisulaenutust neis kohtades ei tule, tuleb enda omad kaasa võtta.

Looduslikke liuvälju saab rajada siis, kui õhutemperatuur on püsivalt miinuses. Kuni kolmeaastased saavad linnaosade avatavatel jääväljadel uisutada tasuta.

Koolitunnid õues

Linn on oma ametlikel liuväljadel eraldanud koolidele tasuta aja esmaspäevast reedeni kella 8-17. Jääle pääsemiseks on vaja, et õpetaja või grupijuht klassi registreeriks. Ühele ajale saab registreerida maksimaalselt kaks gruppi.

Randveri sõnul on enam kui 30 000 pealinna kooliõpilase tarvis juba ajad broneeritud ja lapsed ootavad pikisilmi, millal jääle pääseb. “Juba küsitakse, millal jääle saab,” mainis Randver. “Hooaja algus on ikka oodatud sündmus.”

Ka Pelgulinna gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Rea Lillemets kinnitas, et lapsed ootavad uisutamist suure õhinaga. “Tavaliselt käime vanalinna jääpargis,” rääkis ta. “Tänavu saime aga pisut liiga hilja jaole, järel olid ainult mõned vabad kohad.”

Õnneks alustab Pelgulinna gümnaasiumi õpilaste rõõmuks sel aastal tööd ka uus jääpark Mustamäel, sinna õnnestus neil veel kohti saada.

Randveri sõnul on kunagisest laste suusaveerandist saamas hoopis uisuveerand. Ka Lillemetsa meelest on uisutamine aasta-aastalt aina populaarsem, suusatamishuvi seevastu kahaneb nii õpetajate kui ka õpilaste seas. Esimeste puhul on põhjuseks see, et suusailmade peale ei saa kindel olla, uisuparki võib aga juba praegu aja kinni panna. Õpilastele jällegi ei meeldivat higistamine.

Kindlasti pole see kehalise kasvatuse õpetaja sõnul aga ainus põhjus, miks jääl liuglemist nii väga armastatakse. “Esiteks meeldib lastele, et uisutada saab värskes õhus,” tõdes Lillemets. “Teiseks, et see on lõbus. Ja kolmandaks, et nad ei pea riideid vahetama. Miskipärast on ka see lastele väga oluline.”

Kus ja millal saab peagi Tallinnas uisutada?

• Vanalinna uisupark avatakse 19. novembril kell 11 Harjumäel (Harju 32).
• Nõmme uisupark 20. novembril kell 11 Nõmme gümnaasiumi kõrval (Raudtee 73).
• Mustamäe uisupark 19. novembril kell 13 Männi pargis (Keskuse 1).
• Lasnamäe uisupark 20. novembril kell 13 Tondiraba pargis (Varraku 18).
• Jeti uisupark detsembris (Suur-Sõjamäe 14b).
• Stroomi uisuväljak (Stroomi rannahoone kõrval) – avamine sõltub ilmaoludest.
• Valdeku uisuväljak (Valdeku 13/15) – avamine sõltub ilmaoludest.
• Pirita spordikeskuse uisuväljak (Rummu tee 3) – avamine sõltub ilmaoludest.
• Nõmme spordikeskuse uisuväljak (Külmallika 15/1) – avamine sõltub ilmaoludest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.