"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Lauluväljaku parima ruumilise lahenduse nimel võistlevad seitse tööd (0)
21. november 2022
Foto Albert Truuväärt

Tallinna Lauluväljaku avalikule ideekonkursile ruumilise tervikvisiooni leidmiseks laekus tähtajaks seitse võistlustööd, mis kõik vastasid ka riigihankes sätestatud tingimustele. Žürii esimene ühine arutelu võistlustööde osas toimub 22. novembril.

Tallinna linnapea ja võistluse žürii esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna Lauluväljak eriline objekt, mille arenguid saadab suur avalikkuse huvi. „Eestlaste jaoks on Tallinna Lauluväljak identiteedi lahutamatuks osaks, see onrahvuskultuuriline pühapaik, mis kannab endas traditsioone. Ja seda pärandit hoides loome ka tulevikku,“ sõnas Kõlvart. „Konkursile laekunud võistlustööd tähistavad järgmist etappi Tallinna Lauluväljaku ja seda ümbritseva ala kujundamisel, millele on eelnenud pikk ja põhjalik ettevalmistustöö. Nüüd asub žürii esitatud materjale põhjalikult läbi töötama ning me soovime võitja välja valida veel käesoleva aasta lõpuks.“ 

Võidutöö valib välja laiapõhjaline žürii, kuhu kuuluvad Tallinna linna, Tallinna Lauluväljaku, Kultuuriministeeriumi, Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse, Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liidu esindajad. Partner võistluse korraldamisel on Eesti Arhitektide Liit. Võistluse auhinnafond on 43 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.