"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
MERLE LIIVAK-PRAKS: Mu abikaasa sattus kiirustava auto pärast õnnetusse (0)
21. november 2022
Merle Liivak-Praks Foto: Ruts Vakulenko

Linn soovib keskkonna ja liiklusturvalisuse nimel vähendada kesklinnas teatud kohtades kiirust 40-30 km/h. Uurisime, kuidas linlased piirkiiruse alandamisse suhtuvad.

Mu abikaasa sattus kiirustava auto pärast õnnetusse
Ajakirja Ema peatoimetaja Merle Liivak-Praks

Praegu mõeldakse väga palju sellele, kuidas vähendada koormust keskkonnale ja mismoodi inimesed saaksid linnas õnnelikumad olla. Vältimatult puudutab see ka autode vähendamist linnas. Seda on vaja, et vähendada saastet, et inimesed tunneksid end tänaval turvalisemalt, et tänavad oleksid rohelisemad ja seal oleks mõnus liikuda ka jalgsi või rattaga.

Esialgu tekitas minus vastuseisu mõte, et kesklinnas võib piirkiiruseks saada 30 km/h. Elame Kalamajas, kuid lapsed käivad Nõmmele kolinud koolis. Samas on Tallinnas liiklus ilmselgelt ebaturvaline, et julgustada näiteks lapsi iseseisvalt jalgrattaga liikuma. Olen seda teinud nii, et lapsed on mul oma ratastega sabas, aga stressitasemelt on see olnud nagu lahingusse minek. Põhjuseks liiga tihe ja kiire liiklus.

Elame Kalamajas tänaval, mille kõrval asub päris keeruline ristmik. Seal on igal aastal mitu avariid, sest autojuht vaatab, et 30 km/h lõpeb ära, ees on sirge teelõik, ning hakkab hooletult gaasi andma. Mu abikaasagi sattus nii jalgrattaga sõites õnnetusse. Piirkiiruse alanemine paneb inimesi kaaluma auto kõrval ka muid variante. Äkki saab turule kiiremini jalgrattaga? Äkki on kohtumisele mugavam minna hoopis jala? Äkki võiks laste huviringid asuda kodule lähemal? Elu paistab nii hoopis elutervem ja kindlasti ka tervislikum.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.