"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Nõmme jagab elanikele libeduse tõrjeks graniitsõelmeid (0)
21. november 2022

Alates 21. novembrist jagab Nõmme linnaosa valitsus korteriühistutele ja eramajade omanikele talviseks libeduse tõrjeks tasuta graniitsõelmeid. Sõelmed on pakendatud 25-kilostesse kottidesse ja need tuuakse soovijatele linnaosavalitsuse poolt kohale kahe nädalal jooksul.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on Nõmmel graniitsõelmeid libedusetõrjeks jagatud juba aastaid. „Eesmärk on muutlikke ilmastikuolusid silmas pidades abistada eakaid ja korteriühistuid libedusetõrje tegemisel,“ rääkis linnaosavanem. „Aastast aastasse on graniitsõelmete soovijate koguhulk olnud tuhande huvilise ringis. Talvel libedaga ohutu liiklemise tagamine on ju nii linna lepingupartnerite, korteriühistute kui ka ja eramajade omanike ühine huvi,“ lisas Kuri.

Nõmme linnaosa valitsus tuletab meelde, et tuhka või kloriide lume- ja libedustõrjeks kõnni- või pargiteel ei kasutata. Libeduse tõrjeks kasutatava puistematerjali tera läbimõõt peab olema kaks kuni kuus millimeetrit. Vastavate Tallinna linna heakorraeeskirjade nõuete eesmärk on libedusetõrje vahendite jääkreostuse ja lendlevate peenosakeste vähendamine välisõhus.

Graniitsõelmeid saab tellida alates 21. novembrist e-posti teel valdeku@tallinnlv.ee, telefonil 645 7333 või Nõmme linnaosa valitsuse kodulehel olevalt tellimisankeedilt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.