"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Uisuplatsid avatud Koolilaps Katriina: uisutamine on tore viis stressi maandamiseks (0)
22. november 2022

“Ma arvan, et uisutamine on selline tore viis, kuidas stressi maandada. See on hästi lõbus aja veetmise viis. Ja muusika taustaks on ka väga tore, eriti kui lastakse jõulu laule,” leidis laupäeva hommikul vanalinna uisuväljaku avamisele tulnud koolilaps Katriina.

Nädalavahetusel avati neli Tallinna liuväljakut- Vanalinnas, Mustamäel, Lasnamäel ja Nõmmel. Meeleolukas sündmus tõi kohale hulga särasilmseid ja rõõmsameelseid uisuhuvilisi. Võib öelda, et seda hetke oldi juba pikalt oodatud.

“Üle pika aja siin Vanalinna uisuplatsil taas uisutada oli väga mõnus. Mõned krobedad kohad olid aga muidu oli päris hea, kui olid juba kaua uisutanud,” rõõmustas Elisabeth.

“Siin on inimesed, siin saab uisutada ja siin on õhtuti väga lõbus käia perega,” lisas sõbranna Grethe.

Kui Mustamäe liuväli asus varasemalt Vilde spordipargis   siis alates  sellest hooajast saab uisutada hoopis uuenduse läbinud Männi pargis. Nõmmel avati uisuväli juba varasemast tuttavas Nõmme Gümnaasiumi pargis.  Lasnamäe uisusõbrad on oodatud eelmisel sügisel rajatud Tondiraba pargi liuväljale.

“Mina käin siin iga aasta uisutamas, väga palju käin. Mulle meeldib, et kui ma tulen siia õhtul, siis siin on väga ilus. Siia tuleb päris palju inimesi, siis ei saagi hästi uisutada  kui terve plats on rahvast täis. Aga see ongi just lahe,” arvas Mia.

Linna haljasaladel tegutsevad uisupargid on osutunud väga populaarseks – viimasel  talvel tehti neljale liuväljale kokku üle 113 tuhande külastuse, neist enam kui 40 tuhat  olid kooligruppide külastused. Selle hooaja liikumistundidesse on registreeritud juba ligi 30 tuhat õpilast, enamik neist – Vanalinna liuväljale.

“Eelmine aasta käisime klassiga väga palju siin. Väga kena ja ilus koht õhtuti ka veel.  Õues on ikka kindlasti kohe teine emotsioon uisutada,” lausus Miia Johanna.

Kus ja millal saab peagi Tallinnas uisutada?

• Vanalinna uisupark avatakse 19. novembril kell 11 Harjumäel (Harju 32).
• Nõmme uisupark 20. novembril kell 11 Nõmme gümnaasiumi kõrval (Raudtee 73).
• Mustamäe uisupark 19. novembril kell 13 Männi pargis (Keskuse 1).
• Lasnamäe uisupark 20. novembril kell 13 Tondiraba pargis (Varraku 18).
• Jeti uisupark detsembris (Suur-Sõjamäe 14b).
• Stroomi uisuväljak (Stroomi rannahoone kõrval) – avamine sõltub ilmaoludest.
• Valdeku uisuväljak (Valdeku 13/15) – avamine sõltub ilmaoludest.
• Pirita spordikeskuse uisuväljak (Rummu tee 3) – avamine sõltub ilmaoludest.
• Nõmme spordikeskuse uisuväljak (Külmallika 15/1) – avamine sõltub ilmaoludest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.