"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Kesklinna Valitsus kutsub kõiki äripindade valdajaid oma jõuluajale kohaselt dekoreeritud äride vaateaknaid konkursile esitama (0)
23. november 2022

“Vaateakent lahendades võiks välja pakkuda oma maailma, võiks keskenduda ühele teemale. Sellised klišeelikud teemad muidugi on päkapikud, jõuluvanad, võibolla vokikene nurgas. Aga kõik on selliseid vaateaknaid palju näinud ja ma ei usu, et selline vaateaken tegelikult kõnetab möödujat,” rääkis  lava- ja kostüümikunstnik Iir Hermeliin.

“Ma kujutan ette, et kui ma kõnniksin vanalinnas mööda sellisest vaateaknast, mis on ühele teemale keskendunud, detailideni läbi mõeldud ja räägib mulle oma lugu, siis ma kindlasti jääksin seisma ja vaataksin  suurema rõõmuga,” lisas Hermeliin.

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul on vaateakende konkursi eesmärk tuua linnaruumi veelgi enam pühademeeleolu.

Maailma kõige esimene jõuluteemaline vaateaken dekoreeriti teadaolevalt 1874 aastal New Yorgis. Tallinnas ei ole küll tegu nii pika traditsiooniga, kuid viimased 22 aastat on Kesklinna valitsus kutsunud kõiki äripindade valdajaid oma vaateaknaid jõuluajale kohaselt kaunistama.  Ja konkurss on taas avatud!

“Jõuluturg koos imeilusa kuusega on sel ajal Tallinna vanalinna visiitkaardiks, kuid meie soov on, et ilu ja helgust jaguks veelgi enam. Täiusliku jõulumeeleolu saavutamiseks soovime innustada kesklinna ettevõtjaid ja organisatsioone vaateaknaid pühade ajal kaunimaks muutma, et meil endil ja külalistel oleks, mida imetleda,“ ütles Haukanõmm. „Nii nagu igal aastal, pälvivad kõige kaunimalt kujundatud vaateaknad tänavugi avaliku tunnustuse ja rahalise preemia.“

Konkursile esitatud vaateakna jõulukujunduste hulgast valitakse välja kolm parimat lahendust, mis eristuvad teistest omanäolisuse, põneva lahenduse, huvitava teostuse või sobivuse poolest. Kolme parimat lahendust ja Facebookis enim hääli saanud vaateakent premeeritakse võrdselt 500 euroga ning tuuakse eraldi välja meediakajastuses.

„Ühtlasi kutsume ka linnakodanikke üles kaunilt kujundatud aknaid linnaruumis märkama ja neist meile teada andma, et ükski väärt aken äripidaja enda tagasihoidlikkuse tõttu tähelepanuta ei jääks,“ lisas Haukanõmm. 

Vaateakende jõulukujundusi hindamiseks saab esitada 21.11 – 4.12.2022 kella 23.59-ni, registreerimisvormi leiab aadressilt bit.ly/jouluaken, täiendav informatsioon telefonil 645 7226.

Konkursi tingimused on kättesaadavad internetiaadressilt: https://www.tallinn.ee/et/kesklinn/konkurss-kauneimale-jouluvaateaknale ja Tallinna Kesklinna Valitsuse Facebooki lehelt.

Kesklinna Valitsus on valinud jõuluks kõige kaunimalt kujundatud vaateaknaid juba alates 2000. aastast

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.