"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
fotod ja video Kotka ja Tallinna sõprussuhteid tähistati Kymi Sinfonietta ja Tallinna Kammerorkestri ühiskontserdiga Estonia kontserdisaalis (0)
23. november 2022

Kolmapäeval oli Estonia kontserdisaalis laval kahest orkestrist moodustatud koondorkester. Soome Kymi Sinfonietta (kunstiline nõustaja Olari Elts) ja Tallinna Kammerorkester (kunstiline juht Tõnu Kaljuste) alustasid lühikest, aga pühendusega kontserttuuri.

Vaata galeriid (45)

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles kontserti avades, et Kotka on Tallinna esimene sõpruslinn juba 1955. aastast. „Mulle tundub, esimene sõber on isegi tähtsam kui esimene armastus. Esimene armastus jääb meile meelde mälestusena, aga tõeline sõber saadab meid terve elu. Täna on meil unikaalne võimalus jälgida, kuidas sõprus loob harmooniat, mille nimi on muusika,“ lausus ta andes edasi palavad tervitused kahe linna ühisorkestrile.

Kotka linnapea Esa Sirviö sõnas, et Tallinna ja Kotka sõprussuhted on kestnud juba 65 aastat. Vahepeal on see tegevus olnud aktiivsem, vahel aga rahulikum. „Maailma praeguses geopoliitilises olukorras tahame me tõsiselt hoida ja edendada sõprussuhteid sõpruslinnadega, mis paiknevad nii idas kui ka läänes. Oleme kogu Kotka linna delegatsiooniga saanud kuulda palju sellest, mida Tallinnas tehakse ja mida arendatakse ning millised on tulevikuperspektiivid. Kõige selle põhjal, mida kuulsime on meil tõesti hästi palju ühist,“ märkis ta.

Sirviö avaldas lootust, et kõige selle ühise põhjal leitakse ka mitmeid võimalusi, kuidas üheskoos edasi minna. Muuhulgas on kutseõppe olnud üheks teemaks, kus osa delegatsioonist ka arutelu pidas ning see on ka valdkond, milles saab ühiselt edasi minna. „Praeguses olukorras peame väga oluliseks sõprussuhete hoidmist. Kotka on väga hinnanud ja hoidnud oma sõpruslinnu. Kindlasti jätkame oma sooja koostööd Tallinnaga,“ kinnitas ta, kutsudes üles tallinlasi külastama ka sõpruslinna Kotkat.  

Solistidena teevad kaasa oma põlvkonna üks silmapaistvamaid pianiste Eestis Irina Zahharenkova ning Soomes hinnatud löökpillimängija Vladimir Belov.

Kahe orkestri ühendamine lubab esitada teoseid, mida oma tavaliste koosseisudega teha ei saa. Kavas on Faschi barokkstiilis süit ja Martinů topeltkontsert, mis toovad esile kollektiivide võime mängida väga mitmekesist repertuaari. Õhtu krooniks on noore Richard Straussi „Burlesk” – üks helilooja lemmikteostest – ja „Reisefieber und Walzerszene“ („Reisipalavik ja valsistseen“) süidist „Neli sümfoonilist interlüüdi ooperist „Intermezzo““.

 Kymi Sinfonietta ja Tallinna Kammerorkester on jõud ühendanud varemgi. 2015. aastal, mil tähistati kahe linna sõprussuhete 60. aastapäeva, astuti ühisorkestrina lavale Kotkas, kavas Jean Sibeliuse ja Arvo Pärdi looming, ja Tallinnas, kus esitati Elleri, Tubina ja Sibeliuse muusikat.

Nüüdne tuur on jätk eelnevale, kannab edasi Eesti-Soome kultuurikoostöö traditsioone ning tähistab Tallinna linna ja Kotka linn enam kui 65 aastat kestnud sõpruslinnade koostööd.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.