"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Riigikogu võttis täna vastu kohalikele omavalitsusüksustele universaalteenuse hinnaga elektrienergia müüki võimaldava elektrituruseadust muutva eelnõu (0)
23. november 2022
Kristjan Järvan Foto Mats Õun

„Universaalteenus on taganud praeguseks juba sadadele tuhandetele tarbijatele stabiilse elektrihinna. Vastu talve on börsihinnad taas tõusuteel, just sellises olukorras aitab börsivälist hinda pakkuv universaalteenus,“ lausus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan.

Universaalteenust saavad kasutama hakata kõik kohaliku omavalitsuse üksuste ametiasutused nagu valla- ja linnavalitsused, osavalla- ja linnaosavalitsused ning ühisametid. Lisaks kohalike omavalitsuste hallatavad asutused, näiteks koolid, muuseumid, raamatukogud, rahvamajad ja spordiklubid.

Kuna omavalitsused on riigihankekohuslased, siis tuleb ka universaalteenuse hinnaga elektri ostmiseks läbi viia riigihange. Kui omavalitsus soovib universaalteenusele üleminekuks praegu kehtiva lepingu lõpetada, siis tuleb seda teha vastavalt lepingus sätestatud tingimustele.

Universaalteenust saavad kohalikud omavalitsused kasutama hakata pärast seadusemuudatuse jõustumist. Eeldatavasti avaneb see võimalus 1. detsembril. Kohalikud omavalitsused saavad universaalteenust kasutada kuni 30. aprillini 2026. aastal.

Juba varasemast saavad universaalteenust kasutada kodutarbijad, mikro- ja väikeettevõtted, füüsilisest isikust ettevõtjad, mittetulundusühingud ja sihtasutused.

Lisainfo universaalteenuse ja riigi energiahinna hüvitiste kohta on leitav MKMi kodulehel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.