"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Sel nädalal algavad Põhja-Tallinna Karjamaa pargis mänguväljaku ehitustööd, uus väljak valmib kevadel (0)
23. november 2022
Foto Albert Truuväärt

Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul on Karjamaa pargis asuv mänguväljak vananenud ja vajab kaasajastamist.

“Ehitustööde käigus laiendatakse senist mänguväljaku ala ning vanad mänguelemendid asendatakse uutega. Rajatakse terviklik puhkeala, kuhu lisaks mänguelementidele ehitatakse ka terrass, lisatakse mitmed istumisalad, istutatakse juurde puid ja ilutaimi.” 

Pihlap lisas, et ühtlasi muutub turvalisemaks ka tänavaruum. “Mänguväljaku alal uuendatakse jalgrajad ja lisatakse valgustus. Samuti on kavas mänguväljaku osa viia veidi kaugemale Karjamaa tänavast ning tekitada tänavatsooni ja mänguväljaku vahele puhverala.”  

Raamaturiiuliga kiikpingi paigaldamisega mänguväljaku pargialale luuakse võimalus kogukonnaraamatukogu tekkeks. Alale on planeeritud jalgrattahoidjad ja rataste teenindusjaam, et ka kaugemal elavad lapsed saaksid mugavalt mängima sõita. Haljastustööde käigus istutatakse tänasesse metsaosasse juurde õitsvaid ilupuid ja -põõsaid ning pikalt õitsvaid püsikuid.

Ehitustööde teostamise erinevate etappide ajal on Karjamaa park jalakäijatele liiklemiseks osaliselt suletud. Palume liiklejatel järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid.

Tööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Ehitustöid teostab AS Eviko. Peremänguväljaku ehitamise projektdokumentatsiooni koostas MARH Stuudiod OÜ. Ehitustööde teostamise lepinguline tähtaeg on märts 2023.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.