"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
valimised Kasahstani president Tokajev võitis valimised, esimest korda Kasahstani ajaloos kandideeris presidendi kohale kaks naist (0)
24. november 2022

20. novembril Kasahstanis toimunud ennetähtaegsetest presidendivalimistest väljus võitjana praegune riigipea Kassõm-Jomart Tokajev, kes kogus 69% valimisaktiivsuse juures üle 81 % häältest. Presidendivalimistel oli üles seatud 6 kandidaati.

Ennetähtaegseid valimisi nõudis president Tokajev lähtuvalt vajadusest saada mandaat  ulatuslike poliitiliste ja majanduslike reformide elluviimiseks, mis muuhulgas nägvad ette presidendi ametiaja piiramist kahelt viieaastaselt perioodilt ühele seitsmeaastasele, mis kõrvaldab riski võimu monopoliseerimiseks ja tugevdab riigis demokraatia aluspõhimõtteid.

Valimistulemuste väljakuulutamise järel kinnitas president Tokajev, et Kasahstani valitsus jätkab üldjoontes samas koosseisus, kuid oodata on ka mõningaid muudatusi. Ka riigi välispoliitika jääb muutumatuks, järgides üldtunnustatud rahvusvahelisi norme ja ÜRO põhikirjas sätestatud rahvusvahelise suhtluse põhimõtteid.

Kasahstani valimisi jälgis 641 välisvaatlejat erinevatest riikidest ja rahvusvahelistest organisatsioonidest. Valimisi kajastas 254 välismaist ajakirjanikku.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.