"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Reedel Spordihommikul saavad kõik huvilised tasuta taliujumiskeskustesse ja teha spordihallis trenni koos tippsportlastega (0)
24. november 2022
Mihhail Kõlvart Foto Albert Truuväärt

“Kutsume traditsioonilise spordihommikuga kõiki linlasi sportlikult päeva alustama ja erinevates treeningutes kaasa tegema, sest hommikune liigutamine annab positiivset energiat kogu päevaks,” ütles linnapea Mihhail Kõlvart, kelle sõnul lastele on sedakorda mõeldud spetsiaalne „Spordiminuti“ väljakutse.“

Reedel, 25. novembril kell 8-9 toimub Tallinna kolmes spordihallis ja kolmes taliujumiskeskuses spordihommik, mille raames saavad kõik huvilised osaleda tasuta treeningutel.

Energiarikast programmi juhivad mitmed Eesti tippsportlased ja harrastussportlaste eeskujud – BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond, Ott Kiivikas ja linnapea Mihhail Kõlvart. Taliujumiskeskustesse on oodatud nii algajad kui ka kogenud talisuplejad ning kohapeal juhendavad instruktorid.

Kogenud treenerid juhendavad trenni

Spordihommiku traditsiooni algataja, linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul soovitakse kaheksandat korda toimuva spordihommikuga pakkuda linlastele võimalust kogenud treenerite juhendamisel avastada ja tuletada meelde hommikuspordi kasulikkust.

„Tallinn on tunnistatud Euroopa Spordipealinn 2025 tiitli vääriliseks ning sellele püüdlusele andsid oma panuse kõik meie treenerid, sportlased ja aktiivset eluviisi väärtustavad linlased. Ent just üheskoos saame tõsta teadlikkust sportlikust ja tervislikust eluviisist ning tagada seeläbi parema rahva tervise ja tervema ühiskonna,“ rääkis Kõlvart. „Nii kutsume ka traditsioonilise spordihommikuga kõiki linlasi sportlikult päeva alustama ja erinevates treeningutes kaasa tegema, sest hommikune liigutamine annab positiivset energiat kogu päevaks. Tänavu saavad huvilised osaleda hommikustes trennides ja julgemad võivad hommikul isegi külmas vees ujuda ning lastele on sedakorda mõeldud spetsiaalne „Spordiminuti“ väljakutse.“

Spordihommiku raames viivad juhendatud treeningprogrammi läbi pealinna esindusvõistkond BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond oma kodusaalis Kalevi Spordihallis, Sõle Spordihallis korraldab hommikust treeningut pealinna parim meessportlane Ott Kiivikas ning Lasnamäe Kergejõustikuhallis linnapea Mihhail Kõlvart. Treeningud sobivad nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

Samuti on spordihommikul võimalus külastada priipääsmega taliujumiskeskusi koos saunateenusega: Pirital asuvat taliujumiskeskust, Vanasadamas asuvat Iceswim Festivali basseini (admiraliteedibassein) ning Nõmme Spordikeskuses asuvat talisupluskeskust. Kõikides keskustes on kohapeal ka instruktorid. Oodatud on nii kogenud talisuplejad kui ka need, kes soovivad sellega algust teha.

Spordihommikul osalejad saavad kingituseks tasuta pääsmed

Nii spordihallides kui ka taliujumiskeskustes toimuvad treeningud on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Registreerida saab siin: https://forms.gle/UHhjnR1UbMLzt1aQ7.

Spordihommikul osalejad saavad kingituseks tasuta pääsmed pealinna spordikeskustesse aasta lõpuni. Samuti ootavad spordihommikul kaasategijaid tervislikud smuutid. Haridusasutustel on võimalus osaleda väljakutses „Spordiminut“. Spordihommikul saavad kaasa lüüa koolid ja lasteaiad tehes tõhusaid spordiharjutusi vaid mõne minuti jooksul. Koolidele näitab video teel treeningharjutusi ette olümpiavõtja ja maailmameister Gerd Kanter. Tallinna lasteaedade lapsed saavad aga aktiivset hommikut veeta video vahendusel koos Lotte ja Roosiga. 

Spordihommiku kava
• Lasnamäe kergejõustikuhallis (Punane 45) hommikuvõimlemine linnapea Mihhail Kõlvartiga.
• Sõle spordikeskuses (Sõle 40a) üldfüüsiline treening pealinna parima mees-sportlase Ott Kiivikasega.
• Kalevi spordihallis (Juhkentali 12) korvpallitreening BC Kalev/Cramo meeskonnaga.
• Treeningud sobivad kõigile – nii uutele spordihuvilistele kui ka pikaaegsetele harrastussportlastele. NB! Kohtade arv on piiratud!
• Vanasadama Iceswim festivali basseinis (Mere pst 20c) tasuta taliujumiskeskuse külastamine koos saunaga.
• Pirita taliujumiskeskuses (Purje T3) tasuta taliujumiskeskuse külastamine koos saunaga.
• Nõmme spordikeskuses (Külmallika 15a) tasuta taliujumiskeskuse külastamine koos saunaga.
• Kõikides taliujumiskeskustes on kohapeal instruktorid. Oodatud on nii kogenud talisuplejad kui ka need, kes veel pole algust teinud.
• Nii kuival maal kui vees kestavad trennid kella 8-9.

Täpsem programm ja info: tallinn.ee/spordihommik

2015. aastal esmakordselt toimunud spordihommik kutsub nüüd igal aastal novembrikuus linlasi aktiivselt liikuma. Spordihommiku eesmärgiks on inimestele meelde tuletada, et mõõdukas liikumine on aastaringselt oluline ning ka pimedal ja külmal ajal leiab selleks erinevaid võimalusi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid