"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
VIDEO Tallinna koolid on kriisiks valmis, päästeameti soovitusel varutakse vett, toitu, patareisid ja taskulampe (0)
25. november 2022

Tallinna koolid peavad olema valmis kriisiolukorras tegutsema. Haridusamet on andnud selleks suunised, mis koolis peaks varus ja valmis olema näiteks elektrikatkestuseks. Linn eraldas ostudeks koolidele ka raha. Päästeameti soovitusel varutakse vett, toitu, patareisid ja taskulampe.

Oleme arvestanud nii koolidele, lasteaedadele kui huvikoolidele viis eurot õpilase kohta, et nad saaksid vajaminevaid kaupu osta, ütles Tallinna haridusameti juhataja Kaarel Rundu.

„Me oleme ostnud ilma elektrita veepütte. Kasutame neid kogu aeg igapäevaselt, aga kui on kriis, siis meil on tagavaraks veepütte ja me saame neid kasutada ning see vesi ei ole seal vana. Oleme ostnud endale UPS seadmeid, mis on selle jaoks, et kui elekter ära läheb, kas siis serveril või mingitel arvutitel, siis me saame selle UPS-i ikkagi ühendada. Patareisid ja taskulampe oleme samuti ostnud, et kui klassis läheb pimedaks ja neil on hirmus, siis õpetajal on olemas taskulambid ja valgus,” kõneles Tallinna Kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults.

Päästeamet tegi uuringu, millest selgus, et Tallinna ja Harjumaa inimesed on kriisiks valmistumisest kõige vähem teadlikumad. Nii korraldasid päästeamet, politsei ja munitsipaalpolitsei kriisi õppepäeva Mustamäe linnaosa keldris. Inimesed sõjaolukorda tõenäoliseks ei pea, aga päris võimatuks ka mitte.

„Vanasti räägiti ainult elektrikatkestustest ja suurematest veeavariidest, aga nüüd on tulnud sõjateema ka sisse,” tõdes Tammsaare 85 korteriühistu esimees Aavo Vään.

„See ei ole võimatu ja ma väga loodan, et seda ei tule. Meie naaber on nagu Ukraina naaber meile nii lähedal ning see võimalus jääb alati. Igaks juhuks võivad teadmised ikkagi olemas olla,” sedastas õppepäevale tulnud Sirje.

“Just need õppepäevad ja just need koolitused, mida me oleme teinud ka korteriühistutele, on inimesi rohkem teadlikumaks muutnud. Inimesed tahavad infot juurde saada, tahavad hästi otseseid käitumisjuhiseid, et kuidas nüüd ikkagi käituda, mida ma saan teha, et mul oleksid olemas varud, et need varud oleksid ka õigesti hoitud,” sõnas MUPO kriisiennetaja Tiina Laube.

Huvi kasvu üle kriisiks valmistumisel ei maksa väga imestada, sest energiakriis ja sõda Ukrainas on toonud uued ohud esile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.