"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Eesti eraldas 50 000 eurot Ukraina algatusele "Vili Ukrainast" (1)
26. november 2022
Kuvatõmmis

Välisministeerium eraldas 50 000 eurot Ukraina humanitaaralgatusele “Vili Ukrainast”, mille eesmärk on leevendada Vene agressiooni tõttu kogu maailmas suurenenud toiduga kindlustamatust ja nälga.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Venemaa agressioonil Ukraina vastu tugev mõju ka paljudele piirkondadele väljaspool Euroopat.

“Me teame, et Venemaa sõda Ukrainas mõjutab toidujulgeolekut ja tõstab toidu hinda, mis omakorda suurendab nälga ja süvendab inimeste kannatusi nii Aasia kui ka Aafrika riikides,” ütles Reinsalu. “Eesti on eraldanud Ukraina humanitaaralgatuse toetamiseks 50 000 eurot.” lisas ta.

Laupäeval paneb Ukraina koostöös Eesti ja teiste riikidega teele viljalaevad Ukrainast Aasia ja Aafrika riikidesse. Esimesed kaks Ukraina viljalaeva on juba humanitaarabina Etioopiasse ja Somaaliasse saadetud. Reinsalu ütles, et teha seda täna, holodomori mälestuspäeval, on eriti sümboolne.

“Ukrainlased seisid 90 aastat tagasi vastu julmale rünnakule enda ja oma lähedaste elule ning teevad seda ka nüüd, vapralt meie kõigi heaolu kaitstes,” ütles Reinsalu. “Rahvusvahelise üldsuse kohus on Ukrainat igakülgselt toetada, kuni sõda on võidetud, ja kindlustada, et ükski Ukrainas toime pandud kuritegu ei jääks karistuseta.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

RAHASTAMINE CHARLY KERKIR
28. nov. 2022 12:39
RAHASTAMINE CHARLY KERKIR Tere kõigile Suur tänu Jumalale CHARLY KERKIR minu teele tagasi toomise eest. Kõigi oma rahaliste vajaduste jaoks või kui teil on rahalisi raskusi, võtke lihtsalt ühendust selle imelise CHARLY KERKIR ga ja olete täiesti rahul. See suurepärane mees on mind just aidanud väikese summaga 55 000 € ja see on minu jaoks enam kui piisav. Ta on südamega mees, tänu sellele imelisele mehele sain ma oma elatustaset ja võlga tõsta. Kui vajate väikelaenu, võtke nendega ühendust ja te ei pea pettuma. E-post: charlykerkir@gmail.com Aitäh Märkus Kui te pole EESTIST, siis hoidke eemale