"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Taliujujad saavad mõõtu võtta Admiraliteedi basseinis (0)
26. november 2022
Kesklinna Valitsus

Tallinna sadama Admiraliteedi basseinis toimub kogu järgmisel nädalal (28.11-4.12) taliujujate üritus Iceswim Festival 2022. Neljandat korda toimuv üritus võõrustab sellel aastal lisaks muule melule ka maailmakarika avaetappi.

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul on Iceswim festivalist kujunenud aastate jooksul taliujujate meelisürituseks juba ainuüksi atmosfääri pärast. „Sellele üritusele on tõepoolest kõik oodatud – need kes tunnevad end justkui kala vees, aga ka kõik need, kes on taliujumises tegemas esimesi samme. Igatahes, kutsun kõiki, kes pole lõplikku otsust teinud, festivalist siiski osa võtma, sest lisaks organismi immuunsuse tugevdamisele on see lahe väljakutse ka vaimule,“ ütles Haukanõmm.

Esmaspäevast kuni reedeni on kavas kogukonnameetrite ujumine ning registreerimine on avatud pühapäeva õhtuni. Korraldusmeeskonna liige Erkki Kasenurme sõnul on eesmärk pakkuda talisupluse kogukondadele sportlikku meelelahutust ning toetada inimesi liikuma tervislikuma eluviisi poole. „Iga üritusest osavõtja võib ujuda vabalt valitud ajal, vabalt valitud distantsi ja vabalt valitud kordi ning ujumisstiil on vaba. Eesmärk on lihtne – selgitada välja, milline kogukond suudab ujuda kõige rohkem meetreid. Iga 25m tagant läheb kirja distants kogukonnale, mida ujuja esindab,“ ütles Kasenurm.

Järgmisel nädalavahetusel toimub samas basseinis IWSA (International Winter Swimming Assocation) maailmakarika avaetapp, kuhu on oodata osalejaid rohkem kui 20 riigist. Viimati toimus Eestis maailmakarika etapp 2017. aasta kevadel.

Täpsem informatsioon Iceswim festivalist:

https://iceswim.ee/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.