"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Karis Venemaa tõttu kannatavad nälga miljonid inimesed üle maailma (6)
26. november 2022
Pealinn

President Alar Karis Karis ütles Ukraina-vastase holodomori 90. aastapäeval, et kuigi nälg ei tohi olla sõjarelv, kannatavad Venemaa agressioonisõja tõttu siiski miljonid inimesed üle maailma.

“Venemaa raketirünnakud, Ukraina sadamate blokaad, mineeritud põllud ja toidutootmise häirimine süvendavad ülemaailmset toidupuudust ja nälga,” loetles Karis enda videopöördumises, mis oli adresseeritud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi humanitaaralgatuse “Vili Ukrainast” avaüritusele.

“Ukraina mäletab surmavat näljahäda ehk holodomori, mis võttis miljonitelt inimestelt elud. Stalini poliitika loodud totalitaarne süsteem püüdis kustutada mälestusi näljahädast ja selle ohvritest,” meenutas Karis ja lisas, et ometi mäletab seda lisaks Ukrainale ka ülejäänud maailm. “Oma vabaduse, suveräänsuse ja iseseisvuse kaitsmise kõrval jätkavad ukrainlased mujal maailmas nälja tõttu kannatavate inimeste abistamist.”

Karis tervitas laupäeval käivitatud Ukraina presidendi humanitaaralgatust toidukriisi leevendamiseks Aafrikas ja Aasias ning kinnitas, et Eesti koos teiste partneritega toetab seda aitamaks neid, kes on silmitsi näljaga.

“Siiski teame, et kõige tõhusam viis toidukriisi leevendamiseks ja nälja vähendamiseks on lõpetada Venemaa agressioon Ukraina vastu,“ nentis Karis.

Välisministeerium on otsustanud toetada laupäeval alguse saanud Ukraina vilja-initsiatiivi 50 000 euroga. Ukraina humanitaaralgatuse eesmärk on üleilmse toidukriisi leevendamine läbi viljaekspordi abivajavatele riikidele.

“ÜRO Musta mere teravilja algatusel on oluline roll, et toiduained jõuaksid Euroopa Liidu solidaarsuskoridoride kõrval haavatavate inimeste ja riikideni üle kogu maailma,” sõnas Karis.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi soovib humanitaaralgatusega “Vili Ukrainast” saata teele viljalaevad Aasia ja Aafrika riikidesse, kus on kõige suurem vajadus täiendava abi järele, et leevendada paljude inimeste toidupuudust.

Laupäval möödub 90 aastat NSV Liidu poolt Ukrainas põhjustatud näljahädast ehk holodomorist, mille tagajärjel suri miljoneid inimesi.

Kommentaarid (6)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

meenutaja
27. nov. 2022 14:21
https://forte.delfi.ee/artikkel/120104602/golodomor-90-noukogude-reziimi-korraldatud-naljahada-tippajal-suri-igas-minutis-24-inimest
topeltstandard
27. nov. 2022 12:18
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/merkel-keeldus-ukraina-naljahada-tunnustamast?id=19398072 Aastal 2008 Kiievis viibinud Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli delegatsioon keeldus kategooriliselt kandmast päevakorda ukrainlaste näljahäda holodomori memoriaali külastamist.
ära too enam seda .....
28. nov. 2022 02:32
ida saksa neidist näiteks, see on ju samast mastist nagu see vene oma seal oli.
donnerwetter
29. nov. 2022 15:47
https://www.theintelligence.de/index.php/politik/kommentare/5193-angela-merkel-ein-stasi-spitzel.html
kolhiida
27. nov. 2022 10:42
Kuidas nüüd ikka on siis? Sanktsioonid olevat Vene mõjukuse maailmas kõrvaldanud. Aga president väidab, et sööme Putini peo pealt. Ja maitseb, oi kuidas maitseb!
väga õige ja lisaks
27. nov. 2022 04:41
Eestis lisandub meie teatud poliitikute poolt kannatajate loomine