"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
LAULJA HEIDY TAMME: Naelakestega talvesaapaid võiks olla sama laias valikus nagu autodele talverehve (3)
28. november 2022
Heidy Tamme Foto Albert Truuväärt

Pealinn uuris, kas esimene lumi ja libedus on inimesi ka kukkuma pannud ning kuidas neil õnnestub püsti püsida.

Naelakestega talvesaapaid võiks olla sama laias valikus nagu autodele talverehve
Heidy Tamme, laulja

Eks see talvine kukkumine oleneb palju ka inimestest endast, mitte ainult kõnniteede hooldamisest. Oleneb sellest, kes millise tempoga kõnnib ja milliseid jalanõusid kannab. Siin vajame kõik tarkust, et looduse tujudega hästi toime tulla. Me peaksime vist hakkama taguma talvel neid naelu oma jalanõudesse, nagu on autorehvidel. Aga ehk pole seda vaja, sest on olemas ka spetsiaalsed tarvikud, mis käivad saabaste peale. Mina panen ikka hullu ilmaga need asjandused jalanõu peale, aga kuna on Hiina päritolu, siis kipuvad jääma ainult ühekordseks kasutamiseks, olen tulnud räbalatega koju tagasi.
Igaüks peab ka ise võtma vastutuse oma ohutuse eest, mitte lootma ainult graniitsõelmetele. Siin on jagatud vastutus. Lume all olevad jääsaarekesed on kõige ohtlikumad, need tekivad siis, kui teid lumest ei puhastata. Linn peab tagama, et lumi oleks koristatud, ja inimesed omalt poolt vaatama, et jalanõud oleksid ohutud talvel. Selleks on vaja üht-teist teha ka nendel, kes jalanõudega ja nende talvetarvikutega kauplevad. Peaks olema harjumus kasutada talvejalatseid nii, nagu autodel kasutatakse spetsiaalseid talverehve. Poes peaks olema müügil jalanõud, kus on juba need naglikesed sees. Siis poleks vaja neid lisavahendeid talla alla, mis nagunii lähevad kohe narmendama ja katki.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nüanss
2. dets. 2022 17:46
Ka nõrgad jalalihased on kukkumise eelduseks.
need naelad taldadele
29. nov. 2022 19:40
on kuskil ruumides istepinke , et äravõtta ? Millest on põrandad - mingi vaiguga, naeltega libedam kui väljas, ametiruumidesse sisenedes jääd harjasmattidesse või vaipa kinni jne. Ka ÜT sisenedes, on meil need bussid - sees on taevatrepid mis niigi ohtlikud ....... pr.Tamme ettepanek on hea aga - mõtleme vanematele inimestele ja puuet omavatele , ei ole see värk nii lihtne
näiteks
28. nov. 2022 21:10
Samm peab olema lühem kui suvel, ja kui üle kanna käia, siis on oht libiseda.