"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video Sotsiaaltöötaja: puudega inimesed ei peaks häbenema isikliku abistaja teenust küsida (0)
29. november 2022

“Puudega inimesed ei peaks häbenema tugiisiku teenust küsida, isegi siis kui tundub, et saab mingisugused asjad ise ära tehtud. Ikkagi tasub konsulteerida ja rääkida. Selle teenuse kasutamisega paraneb elukvaliteet tunduvalt, sest sa saad rohkem ka kodust  välja,” rääkis Mustamäe Linnaosa Valitsuse Sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Ly Rüüs.

Tallinna linna järgmise aasta eelarve maht on 1,14 miljardit eurot. Sotsiaalvaldkonna teenuste jaoks eraldatakse eelarvest märksa suurem summa kui varasematel aastael.  Üks sellistest teenustest  on isikliku abistaja teenus, mille kogukuluks tuleval  aastal on planeeritud 1,1 miljon eurot, seda on üle 300 000 euro ehk 42 protsendi võrra rohkem kui tänavu.

“Esiteks on suurenenud nõudlus ehk klientide arv  ja teine põhjus  on tunnihinna kasv ja see on ka põhjendatud üldise hinnakasvu, inflatsiooniga,” märkis Tallinna abilinnapea Betina Beškina.

Tallinnas kasutab isikliku abistaja teenust ligikaudu 200 inimest. Selle teenuse eesmärk on osutada abi täisealisele inimesele, kes oma puude tõttu vajab iseseisvaks toimetulekuks ja osalemiseks ühiskonnas füüsilist kõrvalabi.

“Linnaosa valitsus siis hindab inimese ära, teeb selle teenuse osutamise otsuse ja see otsus siis saadetakse Tallinna Sotsiaal ja Tervishoiu ametile, kes siis määrab selle rahastuse ja teeb ka lepingu teenuse osutajaga,” täpsustas Rüüs.

Isiklik abistaja aitab inimest tema igapäevaelu tegevustes, nagu liikumisel, söömisel, toidu valmistamisel, riietumisel, hügieenitoimingutes, majapidamistöödes ja muudes toimingutes, milles inimene vajab juhendamist või kõrvalabi.  Isiklik abistaja on puudega inimesele saatja ka väljaspool kodu, aidates näiteks osaleda õpingutes või huviringide töös.

Täpsema info teenuse taotlemise kohta leiab Tallinna kodulehelt.

https://www.tallinn.ee/et/isiklik-abistaja

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.