"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Kampaanianädalal toodi ära pea kolm korda enam suurjäätmeid kui tavaliselt (1)
30. november 2022
Foto Mats Õun

Sel aastal neljandat korda korraldatud suurjäätmete tasuta ära andmise nädalal toodi Tallinna jäätmejaamadesse pea kolm korda rohkem suurjäätmeid kui tavapärasel novembrikuu nädalal.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul näitab jäätmejaamadesse toodud suurjäätmete maht, et selline kampaania on vajalik. „Me soovime, et inimestel oleks võimalikult lihtne oma jäätmeid õigesti ära anda. Nii saab need kõige suurema tõenäosusega efektiivselt taaskasutatud ja võimalikult vähe prügi lõpetab metsa all. Seetõttu korraldame suurjäätmete tasuta ära andmise nädalaid ka järgmisel aastal,“ ütles Vimm.

Novembrikuisel kampaanianädalal toodi suurjäätmeid jäätmejaamadesse ligi 756 kuupmeetrit, eelmisel aastal sama perioodil toodi 227,5 kuupmeetrit jäädet.

Seekordne suurjäätmete tasuta ära andmise kampaania oli neljas. Esimest korda toimus kampaania tänavu märtsis ja siis jõudis nädalaga Tallinna jäätmejaamadesse 1472 kuupmeetrit suurjäätmeid. Teine kampaania viidi läbi maikuus, mil toodi ära 1247 kuupmeetrit jäädet. Ning kolmas kampaania toimus augustikuus, mil toodi ära 1643 kuupmeetrit suurjäätmeid.

Kampaanianädalal võetakse korraga igalt tallinlaselt tasuta vastu kuni 3 kuupmeetrit suurjäätmeid ehk jäätmed peaksid mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Suurjäätmeid saab ära anda ka korraldatud jäätmeveo raames. Suurjäätmete vedu saab tellida enda piirkonda teenindava jäätmeveo ettevõtte kaudu ning tasu tuleb maksta vastavalt hinnakirjale. Jäätmevedaja on kohustatud suurjäätmed ära vedama hiljemalt kolme ööpäeva jooksul alates jäätmevaldaja esitatud tellimusest. Lisainfo: tallinn.ee/Korraldatud-jaatmevedu

Kui jääb üle heas korras mööblit või toimivat tehnikat, saab täiesti tasuta järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku, kirjutades e-posti aadressil kaubik@uuskasutus.ee.

Kasutuskõlblikku mööblit saab ka jäätmejaamadesse tasuta üle anda. Katkise mööbli eest tuleb jäätmejaamas tasuda vastavalt hinnakirjale. Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba 40),  Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5).  Lisainfo: jaatmejaam.ee.

Käesoleval aastal toimus suurjäätmete kogumiskampaania esmakordselt kord kvartalis ning kokku toodi 5 239,67 m3 suurjäätmeid.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

las Taaskasutus määrab Kilo hinna kasvõi 0.10 EUR sorditud jäätmetele
1. dets. 2022 04:42
ja vaadake, prügiveokitel pole enam midagi vedada - üksikud heidikud veavad kõik teile käsitsi kokku. See, et ei saada kasvõi taarale - igapäevaselt poes ostetavale ja koguaeg Rohelised plätravad , kuidas ikka on vaja - aga miks siis ei saa neid mitu aastat tagasi lubatult purke ja pudeleid vastuvõttu viia , pant ? See mingisuguna jampsimine - sorteerige kodus , see on õudus - alles vabanesime tarakanide kogumikest ja muudest satikatest , nüüd tahetakse , et tehke omal korterelamus sibiladu ? Osa inimesi on hakanud korjama korterelamutes , keldrisse - ühel päeval on selline antisanitaarsus - kirbud, rotid, tarakanid, majavamm, puukoi jms. Kas see idiootsust soovitakse reklaamida? ........................... Muidugi on see suure konteineri lugu - väga hea Tallinnal , aga miks peab keegi tegelema tagajärjega, mis on uuesti loodud?! Teeme Ära - seegi üritus on tegelikult rumalate ühisüritus, kus ühed kiidavad ennast kuidas nad teiste rämpsu vabal ajal korjavad. Prügi metsapildujad on aga äkki ka nende endi tuttavad, äriettevõtjad ? Kas nad sellele on mõelnud ? Või kui ikka prügi võetakse vastu piiratud koguses , tasuta ? Prügi tuleks võtta vastu sümboolse tasu eest ja kui sellest toodetakse soojust , uuesti taarat, asfaldisegusse, riided jne. , siis see onmgi Käitleja Kasum ja ei peaks olema inimestele nuhtluseks nagu need Rohelised (nad on enda olemuse nii täisteinud, et see on juba sõimusõna ja nende valimisprogramme keegi isegi ei taha näha)