"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Fotod Kopli huvikooli noored tähistasid kadripäeva müstilise karnevaliga (0)
30. november 2022
Foto Kati Visnap

Kadripäeval tuldi  Kopli huvikooli maja hoovi nii lähedalt kui kaugemalt, et näha kadripäeva karnevali etendust „Valguses ja varjus“.  Müstiline vaatemäng leidis aset huvikooli maja akendel. 

Vaata galeriid (9)

Kohaletulnud publik sai näha varjuteatrit ning improvisatsioonilisi muusika – ning tantsuetteasteid. Esinejateks ja lavastajateks Kopli huvikooli tantsu-, teatri- ja muusikaringide õpilased ning õpetajad.

Kontsert- etendus pakkus publikule unustamatu  elamuse. Väga hästi valitud muusika, õpilaste etteasted,  valguse, pimeduse,  varjude ja värvide mäng oli muljetavaldav ning muutis kohaletulnute jaoks kadripäeva õhtu tõeliselt müstiliseks.  Lisaks sai rohkem kui 100 noort väga põneva ja toreda kogemuse võrra rikkamaks.  Lavastuse lõppedes tuli tõdeda, et kaasaegsemal moel rahvatraditsioonide elushoidmine kõnetab väga erinevas vanuses ja rahvuses noori ning publikut. 

Sündmus oli osaks Kopli huvikooli noorteprojektist  „Läbi loovuse edukuse poole”, mille eesmärk on  pakkuda noortele väljundeid  loomeprotsessis osalemiseks, iseenda tundmaõppimiseks, uute kogemuste  ja eduelamuse saamiseks ning tuua esile noortele loodud enesearendamise võimalusi. 

Projekti tegevusi rahastatakse Euroopa Liidu ja Haridus- ja Noorteameti vahenditest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.