"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
PÖFFi veebikino toob alates tänasest kodustele ekraanidele valiku äsja lõppenud festivali kavast (0)
30. november 2022
"Karistus" Foto kaader filmist

Filmid jõuavad vaatajani Elisa veebiplatvormi Elisa Stage vahendusel, mida on võimalik külastada igas Eestimaa nurgas, kuhu ulatub internet.

Valikus on mitu auhinnafilmi ja valitud palad kõrvalprogrammidest, samuti noorte- ja lastefilmide festivali Just Film ning lühifilmide ja animatsioonifestivali PÖFF Shorts linateoseid. 

Ühe tuntuma Tšiili režissööri Matías Bize psühholoogilises draamas „Karistus” jätab autoreisil olev abielupaar oma 7-aastase poja halva käitumise eest korraks üksi metsa ja kui tagasi tuleb, pole temast enam jälgegi. Ühe pika kaadrina üles võetud film käsitleb emadust ja sellega kaasnevaid paineid tavatust perspektiivist – sellisest, mida ühiskond kipub ignoreerima. Peaosatäitja Antonia Zegers võitis PÖFFil parima naisnäitleja auhinna.

Debüütfilmide konkursi võitnud Šveitsi režissööri Fisnik Maxville filmis „Osa mullast” paljastab Balkani sõdade ajast pärit massihaua lahtikaevamine saladuse, mis sunnib esitama ebamugavaid küsimusi mineviku kohta. „Film, mis söandab uurida lähemalt hävitusliku konflikti keerukust,” resümeeris PÖFFi žürii, nimetades seda rikkaks ja liigutavaks looks.

Leedu autorite Vytautas V. Landsbergise ja Giedrius Tamoševičiuse ajalooline draama „Poeet” jutustab sõjajärgsetest aastatest – andekas kirjanik visatakse nõukogudevastaste värsside eest kirjanike liidust välja, aga värvatakse kohe NKVD poolt, et ta looks sideme metsavendadega. Film keerulisest ajast, kus tuli teha keerulisi valikuid, võitis parima Balti filmi auhinna.

Värskemat lähenemist alatihti stampidesse takerduvale eluloolisele muusikafilmile pakub oma linateoses „Mäss” Colombia režissöör José Luis Rugeles – see räägib ühest maailma suurimast salsamuusikust Joe Arroyost ja tunnistati võistlusprogrammi „Põhjusega mässajad” parimaks filmiks.

Filmi „Vaikne süda” eest 2016. aastal PÖFFil grand prix´ võitnud Iisraeli režissööri Eitan Anneri uus film „Hea inimene” räägib rahahädas feministlikust produtsendist, kes hakkab tootma kunagi häid filme teinud, kuid siis ultraortodoksseks rabiks hakanud lavastaja eepilisel piiblilegendil põhinevat linateost – ja konfliktid on varmad tekkima.

Vaadata saab ka Just Filmi parima noortefilmi grand prix´ võitnud ungarlase Noémi Veronika Szakonyi tööd „Kuus nädalat” ja noortežürii parima noortefilmi auhinna pälvinud Iisraeli režissööri Maor Zaguri linateost „Süütus”. Lisaks jõuavad ekraanile lastefilmid „Beanie”, „Oliveri universum” ja „Alfons Zitterbacke – klassireisi kaos!” ning noortefilmid „Paula” ja „Hingeloom”

PÖFF Shorts esitleb veebikinos kolme kassetti: Shortsi ruletti, Iisraeli programmi „Maadlused inglitega” ja ülimenukat „Late Night Love´i” – viimane võtab fookusesse seksuaalsuse erinevad ilmingud.

Filme saab vaadata kuni 19. detsembini ja kava täieneb jooksvalt.

PÖFFi põhiprogrammi filmide piletid maksavad kaheksa ja mitmekesi vaatamise piletid 14 eurot. Just Filmi pilet maksab kuus ja mitmekesi vaatamise pilet kümme eurot ning PÖFF Shortsi pilet seitse ja mitmekesi vaatamise pilet 12 eurot.

Veebikino filme saab vaadata ainult Eestis.

PÖFFi veebikinno mine siit: https://poff.ee/otsi_seanssi/?cinemas=Veebikino.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.