"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Kinnisvaraekspert: Vajadus odavamate üürikorterite järele tundub pealinnas lõpmatu (0)
01. detsember 2022
Foto Albert Truuväärt

Tallinna üüriturul on suuremate ja kallimate korterite omanikud on inflatsioonist hoolimata sunnitud hinda pigem allapoole tooma, kuid väiksematest odavama hinnaga korteritest on endiselt puudus ja selle lõppu ei paista kusagilt, nentis 1Partner elamispindade tegevjuht Meelis Ränk.

“Hetkel võib pidada 550 eurot kuus selleks mõtteliseks hinnapiiriks, millest madalamalt pakutavad viisakas seisus Tallinna korterid leiavad kiirelt uue üürniku,” ütles 1Partner elamispindade tegevjuht Meelis Ränk. “Kui arvestada, et talvekuudel võivad kommunaalkulud tavalises paneelmaja 2-toalises korteris olla 200 euro ringis, siis kulub eluasemele 750 eurot kuus, mis on umbes pool tallinlase keskmisest netopalgast. See on tase, millest praegustes ettearvamatutes majandusoludes inimesed üle minna ei taha.”

“Sel sügisel toimunud intressivaba laenuraha lõppemise ja inflatsioonist tingitud ostujõu vähenemise laupkokkupõrge võib küll mõne kinnisvarainvestori meele veidi mõruks teha, aga samas on vana ütlus, et tasuta lõunaid ei ole ja ühel päeval pidi ka see pea olematu intressiga laenuraha pidu otsa saama,” nentis 1Partner Kinnisvara elamispindade tegevjuht.

Meelis Ränk näeb praegu hinnakorrektsiooni võimalust neil korteritel, mille hind siiani 700-900 euro vahel on püsinud. “Pangalaenu abil investeeringuks ostetud korterite puhul võib esmalt tunduda keeruline üürihinda alla lasta, sest investori kulubaas ehk euribor ja koos sellega laenumakse on kerkinud. Samas on selge, et tühjalt seisev korter toodab investorile kordades suuremat kahju. Suuri hüppeid siin oodata ei tasu, aga siiski võib lähiajal turult leida ka paremat kaupa, mille hinda on veidi korrigeeritud turunõudlusele lähemale,” ütles Meelis Ränk.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.