"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Politsei tabas Tallinna vanalinnas maja süütamises kahtlustatava (0)
01. detsember 2022
Foto PPA

Politsei tabas Tallinna vanalinnas Laial tänaval oktoobri lõpus maja süütamises kahtlustatava mehe. 23. oktoobri ööl sai häirekeskus teate, et Tallinna vanalinnas Laial tänaval põleb lahtise leegiga elumaja. Majast evakueeriti kuus elanikku, kes kõik õnneks pääsesid vigastusteta.

Päästeameti inspektorid selgitasid, et kortermaja tulekahju ei saanud olla õnnetusjuhtum ning sündmuskoht viitas, et tuli sai alguse maja pööningult ja põhjus peab olema inimtekkeline.

“Järgnevatel nädalatel töötasid uurijad ja kriminalistid mitmeid pikki päevi sündmuskohal täiendavaid tõendeid kogudes ning samal ajal käis aktiivne töö ka võimaliku süütaja tuvastamiseks,” rääkis Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares.

“Tunnistajate ütluste abil ja sadades tundides valvekaamerate salvestusi läbi vaadates tuvastati mehe välimus, keda on alust kahtlustada kuriteo toimepanemises. Mehe isiku tuvastamiseks pöördusime abipalvega avalikkuse poole ning tänu kodanikelt laekunud vihjetele õnnestuski meil mees õige ruttu kindlaks teha ja kinni pidada,” märkis ta.

Juhtunu osas jätkub kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb süütamist, millega põhjustati oht inimese elule või tervisele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.