"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Endistel Kadaka aiandi maadel asetati paika nurgakivi (2)
02. detsember 2022
Bonava Eesti OÜ

Elamuarendusettevõte Bonava asetas nurgakivi Uus-Mustmäe järgmisel etapile. Uus-Mustamäe on hetkel ilmselt kogu Eesti suurima töös oleva ehitusmahuga uusarendus. Esimesed Uus-Mustamäe kodud valmisid paari aasta eest ning kogu elupiirkond ligi 900 koduga valmib 2025. aastaks.

Ehitusplatsile kogunesid selleks ettevõtmiseks nii ehitusmeeskond kui projektiga seotud kolleegid teistest üksustest, et nurgakivi ajakapsel heade soovidega paika asetada. Aiandi 16 aadressile valmivad nelja- ja kaheksakordne elamu kokku 65 korteriga. Uued kodud on sissekolimiseks valmis 2023. aasta sügisel.

Nurgakivi asetamise ajaloolised juured ulatuvad juba kaugesse sumerite aega. Arenduse projektijuht Margus Klaos rääkis, et nurgakivi panekul on sümboolne tähendus ka tänapäeval, sest uskumuse kohaselt hoiab see koos kõiki teisi kive. Et Bonava ehitatavad majad kindlal alusel püsiksid ja garantiiajal vähem probleeme tekiks, hoitakse ka Bonavas seda traditsiooni au sees.

Nurgakivi ajakapslisse paigutatakse hea tava kohaselt mitmeid õnnetoovaid esemeid. Nii said ehitusmeeskonna ja teiste projektiga seotud üksuste kolleegide poolt ajakapslisse kaasa pandud järgmised sümbolid, millest igaühel oluline tähendus kanda:

·         söetükk, et tuleõnnetused eemal hoida;

·         leivatükk ja rahatäht, et keegi hoone elanikest ei peaks nälga tundma;

·         mälupulk projektidokumentatsiooniga, et meie projekteeritud elamute info oleks alatiseks talletatud;

·         värskeim Bonava Eesti uudiskiri, et jääks ajamärk sellest ajast, mil nurgakivi asetatud sai;

·         kapsa- ja porgandiseemned, et hoida au sees ajaloolisi Kadaka aiandi maid, millel nüüd Uus-Mustamäe naabruskond asub.

Uus-Mustamäe, kus esimesed kodud valmisid 2020. aastal ning seitsme aasta jooksul valmib kokku ligi 900 uut korterit, saab olema kaasaegseim terviklik elupiirkond Mustamäel. Elupiirkonnas on ligi 7000-ruutmeetrine hoolikalt planeeritud park, kus kogu pere leiab ühiseid ajaveetmisvõimalusi. Sealt leiab mänguväljakud, viljapuud, piknikuala, välijõusaali ja unikaalse pumptrack trikiraja.

[A picture containing sky, outdoor, building, grass  Description automatically generated]

Mugava planeeringuga 1-4-toalised kodud saavad olema kaasaegsed ning tänu maast laeni akendele ka väga valgusküllased. Uutes kodudes saab olema mõnusalt ruumi ning tänu nutikatele planeeringutele ja sisseehitatud kappide võimalusele leiavad kõik vajalikud esemed oma koha.

Igapäevast mugavust pakuvad kindel parkimiskoht ning panipaik, kus hoiustada suuremaid sporditarbeid, lapsevankrit või hooajaväliseid asju. Parkimiskohad asuvad väliparklas, mugavalt majaaluses ja kõrval asuvates kaetud parklates.

Tutvuge lähemalt Uus-Mustamäe kodudega projekti veebilehel<https://www.bonava.ee/kinnisvara/tallinn/mustamae/uus-mustamae>.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Oda
3. dets. 2022 11:31
Hüpoteegipidajate huvides kogu asi rihitud. Ka teised klastrid peavad oma saama ja saavadki. Orjamine käib ringiratast. Tuleb maakas pealinna. Saab palga peale ja tunneb end isandana. Kohe tõmmatakse perekonnaellu - naine, lapsed, ämm jne. Vaja eluasemelaenu 30-ks aastaks. Antakse. Saab varsti aru, et soetas kakki. Refinantseerib ja ostab põllu peale papist maja jne. Vabanevale eluruumile kohe ostja olemas. Õnnelik niisugune. Hüpoteegipidaja kah õnnelik. Muudkui refinantseerivad ja müüvad edasi uuele võlaturule sisenejale. Huvitav on see, et nende osmikute kõlbulikkuse iga hakkab varsti täis saama. Jääb see kõvasti alla poole sajandi. Konstruktsioon on niisugune, et ei tasu remontida. Ka hallitusprobleemid on elamiskõlbulikkuse kahtluse alla pannud üha enam. Ja kes on nüüd järjekordne eluasemelaenu maksja, kui selgub, et pole enam kõlbulik ... nalja saab. Ega sa ometigi arva, et hüpoteegipidaja kahjud sisse võtab?
tegelikkuses on koletu vaadata kuidas toidulauda Eestis hävitatakse
3. dets. 2022 04:21
kõik põllumajandusmaad, lähedal suurasumitele, kus on kastmisvesi käepärast(ilma) olemas, - ainult tänasel päeval tuleks rajada soojatrasside kohale - on head materjalid ja võimalused) ärakasutamaks kasvõi vana 35% soojakao asemel tänase kao 15...17% kile- või kergkasvuhoone tarbeks. On hirmus vaadata, kuidas Harku järve juures olnud - hea soe ja kerge maa , kus kasvasid tohutud marjasaagid ja korjamas käisid Õismäe inimesed , jala , hommikul kell 04.00 - mitte ei olnud vaja vante vedada mujalt riikidest ja töölubasid . Nüüd on need maad kõik elamuid täis ja linna lastakse valguda laiali, jõud ei käi enam üle - tänavakoristus, ÜT , tänavavalgustus. lumetõrje , kiirabi, tuletõrje, prügi , trassid ja tohutu energiakadu (elektril, soojusel ja vee-kanal. pumpamisel) , kitsad tänavad. Enam isegi keegi ei mõtle sellest ,et kunagi oli nõue - ÜT peatused võisid olla 800 m vahedega jne. Tänavatel istepinke pole , lihtsalt jalutada ei jõua ....