"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Timmermans: Putin soovib Euroopas võimule äärmusparempoolseid (3)
02. detsember 2022
Frans Timmermans Foto Scanpix
Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans ütles sotsiaaldemokraatide korraldatud majanduskonverentsil “Tugev Eesti – uus vaade majandusele“, et Venemaa president soovib Euroopas võimule äärmusparempoolseid, kuid valimistel tuleks eelistada erakondi, kes hoiavad ühiskonda koos.

“Euroopa on sõjas ja Putin üritab liikmesriike nõrgestada – ta teeb kõik selleks, et kõikjal Euroopas tuleksid võimule äärmusparempoolsed. Poliitikutel on seetõttu vastutus hoida solidaarsust ja ühtsust,” ütles Timmermans.

Tema sõnul muretsevad inimesed täna enim oma toimetuleku pärast ja seetõttu on vaja seista selle eest, et inimesed tuleksid Euroopa Liidu liikmesriikides ja Ukrainas toime. “Leibkondade kulud kasvavad, mistõttu tuleb toetada inimeste elujärje hoidmist. Meil on tarvis muuta hooned energiasäästlikumaks ning luua juurde taastuvenergia tootmise võimalusi,” rääkis Timmermans ja lisas, et peale selle on tarvis omada ka rohkemaid tarnijaid, et mitte sõltuda üksikutest.

“Rohepööret süüdistatakse hinnatõusus, kuid selle on siiski põhjustanud julgeolekuolukord ja koroonaviirus. Venemaa ründab ja kõigutab teadlikult kogu Euroopat, mistõttu on meil tarvis tugevdada oma majandust ja aidata Ukrainat,” rääkis Timmermans.

Asepresidendi sõnul on vaja Euroopa majandust muuta nii keskkonna kui ka kliima hoidmiseks, ent järjest enam ka julgeoleku tagamiseks. “Taastuvenergeetika on siin oluline suund, kuid kliimamuutustega kohanemiseks on oluline aidata ka riike, kelle tööstus ei saasta nii palju, ent kelle elukeskkond ja põllumajandus kannatab,” ütles ta ja lisas, et saaste ja heitmete vähendamine on üks osa konkurentsivõimelisest majandusest.

Timmermans avaldas arvamust, et ka Hiina on teinud selles kontekstis edusamme, kuna sealt tuleb 30 protsenti CO2 heitmest.

“Tuleb mõista, et muutused on ülemaailmsed ning Euroopal on eelis kiiremini kohaneda ja muudatusi ellu viia. Euroopa peab jääma ühtseks, sest see ongi meie edu saladus. Venemaa üritab meid samal ajal lahku ajada, kuid meie solidaarsus on põhiväärtus, mis aitab meil kriisist tugevamana välja tulla,” sõnas Timmermans.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

paras põnts
31. dets. 2022 14:20
https://www.delfi.ee/artikkel/120121052/iisraelis-tuli-voimule-paremaarmuslik-valitsus-meeleavaldajad-see-on-piibellik-katastroof
CO2 on elu osa
3. dets. 2022 16:55
Suurima hinnatõusu on välja mõelnud CO2-le pandud marksistlik hind.
vanem1 & vanem2
3. dets. 2022 12:49
https://objektiiv.ee/teema/vasakaarmuslus/