"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Imaveres hukkus liiklusõnnetuses 28-aastane naine (1)
04. detsember 2022
Pealinn

Raske liiklusõnnetus juhtus kell 11.45 Tallinn-Tartu maantee 106. kilomeetril Imavere külas, kus põrkasid kokku Volkswagen Passat ja Opel Vectra. Esialgsetel andmetel kaotas Tallinna suunas liikunud Opel juhitavuse, sattus külglibisemisesse ja kaldus vastassuunavööndisse ning põrkas seal kokku Tartu suunas liikunud Volkswageniga.  

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus Opelis kaasreisijana viibinud 28-aastane naine. Opeli juht toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Volkswageni juht, 65-aastane mees ning kaasreisijad 65-aastane, 64-aastane ja 62-aastane naine toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Alar Smirnovi sõnul selgitab politsei õnnetuse täpsemaid asjaolusid alustatud kriminaalmenetluse käigus. „Praegu ei ole veel teada, millisel kiirusel õnnetuses osalenud autod liikusid, kuid selgitame seda uurimises. Talvel liigeldes on väga oluline adekvaatselt hinnata teeolusid ja oma sõiduoskust ning valida sobiv sõidukiirus, mis võib olla kehtestatud piirkiirusest ka oluliselt väiksem. Lumistes oludes tasub liiklemiseks varuda veidi rohkem aega ja mitte kiirustada, sest kõige tähtsam on, et inimesed tervelt sihtpunkti jõuaksid,“ ütles Smirnov.

Mõlemal sõiduautol olid nõuetele vastavad talverehvid. Juhid olid kained ja omavad juhtimisõigust. Suurim lubatud sõidukiirus antud teelõigul on 90 km/h. Sündmuskohal olid talvised teeolud, tee oli libe ja lumine.

Liiklus taastus kella 14.30 ajal.

Tänavu on juhtunud 1612 liiklusõnnetust, milles inimesed viga said. Hukkunud on 44 inimest. Eelmisel aastal samal perioodil juhtus 1470 õnnetust, milles inimesed viga said. Nendes õnnetustes hukkus 51 inimest.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

jälle see jutt ...- tuleb valida ....
5. dets. 2022 04:52
Kaastunne hukkunu ja kannatajate peredele kõigis nendes mitmes samas piirkonnas toimunud LÕ osalenuile. Juba see hulgi , ühes kohas toimunud , peaks pol.ametnikul panema suu kinni ja mõtlema, mida ta ütleb . See on puhas maanteedeameti lohakus. Politsei peaks olema vait - ükskord hakkama vormistama Maanteedeametile korralikke karistusi Meil Euroopa rahastusega ehitatud teed , millised peavad ja nagu öeldud , vastavad teestandardile. Tegelikkuses ei vasta ?! Teedel on väljas Ilmakaamerad - kus peab olema näha millal sahati ja libedustõrjet tehti, teepinna temp., ning ilm piirkonnas. Ilmselt kadunud hiljem salvestused ja vaevalt neid politsei üldse nõuabki. Niipalju kui meedias pilte on erinevates kohtades onlines näha - oli teed ohutusse kategooriasse viimata ettenähtud aja jooksul. On näha , kuidas peale õnnetusi on kloriidi puistatud avariikohast kõrval on asfalt puhas. Kas selle puisturi tuleku ka keegi fikeeris ? Aeg oleks see Pensionäride Koondis maanteedeametist töölt vabastada alates sellest raadiosse telefonil plätrajast. Meedia võiks vaadata, millistel palkadel see kari seal on ja kõik analüüsivad midagi .... Tulemused lähevad igalaastal hullemaks. Ilmselt ka juhtide koolitamine. Teede standardile vastavus on samuti kaheldav - kvaliteet , Järelevalve ei saa olla sama asutuse käes ja kuna meil on Euroopa Liit , siis tuleb Soomest-Rootsist teha hankega Järelevalve teostajad (tunnevad põhjamaist kliimat). Maanteedeamet soovib veel teha veokitest raudtee-ešelone (peast ?:::), teed on niigi 3 aastaga kaussis ja lainetavad. Tuledeta sõitmist juba on soositud - kaotati lähituledega sõitmise nõue ja nüüd sõidetakse ilma tuledeta või on ees , tuled ja taga pole - meie pimeduses . Ainuke , mis reguleerib tulede kasutamist - on päevane aeg ja nähtavus ja siit ka tulemus - kõik tõlgendavad, päevavalgustuled põlevad(siis on ju päev:)irw) ja ette näed ka , tagumine aga ei näe meie praeguste ilmadega tuledeta eesliikujat. Politsei võiks ju veel lisada - põrutage ka jalgratastega , lahe ju - rohelised... Meil tuleks keelata jalgratta ja selliste liikurite kasutamine novembrist kuni märtsini(kõige pimedam ja libedaim aeg) . Meil aga kõkutavad kindralid niisama ja arvavad , et LS kaudu haugutada inimesi - see on viisakas ? Me ei ela Hispaanias ega isegi mitte Poolas, Saksamaal või Taanis jne. , kus on kliima hoopis teine(arvatavasti kupli kuju ka).