"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
ERR-i rahapuudus vähendab sõltumatust (0)
05. detsember 2022
Foto: Scanpix

Delfi viitas, et kuigi Eesti Rahvusringhäälingul (ERR) on seadusega keelatud reklaami müüa, tekitavad sponsorlussummad küsimusi. ERR-i saateid on rahastanud igasugused huvilised: kirikute nõukogust Saksa maksumaksjani.

ERR-i esindaja ise ei soovi sõna sponsorlus kasutada, viidates, et korrektne oleks öelda kaasrahastatus ja/või sihtotstarbeline rahastus. Tõsi, vaadates rahastajate nimekirja, siis koosneb see valdavalt riigiga seotud asutustest – alates EL institutsioonidest kuni näiteks Eesti Keele Instituudini –, kes siis seda riigi raha mõne saate loomiseks teisele riigi struktuurile ehk ERR-ile maksavad.

Teisalt ei jäta see suhu head maitset, sest ei mõju sõltumatust ja usaldusväärsust tõstvalt. Samal ajal kui ERR-i poliitilist tasakaalustatust nõukogu kaudu pingsalt jälgitakse, on ju taolistel rahaeraldistel poliitilise mõjujõu ostmise mekk juures. Kasvõi ministeeriumite eesotsas seisavad ju poliitikud. Igasugustelt MTÜ-delt projektitoetuse vastuvõtmine on aga juba üsna libe tee. Nii avatakse uks ju teoreetiliselt kõigi vabaühenduste jaoks. Kui üks saab endale meelepärast saadet toetada või kaastoota, miks siis mitte mõni teine. Teisalt on muidugi ERR kahvlis, sest nagu ikka – raha programmide tootmiseks napib.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.