"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Sel nädalal on oodata talviseid ilmaolusid ja teed muutuvad libedaks (0)
05. detsember 2022
Foto Mats Õun

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet hoiatab liiklejaid alanud nädalal saabuva lumesaju eest, mis toob taas kaasa keerulised teeolud.

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt on järgnevate päevade jooksul oodata kuni mõõduka tugevusega kestvat lumesadu ning lisanduva lumekihi paksuseks võib olla kuni 20 sentimeetrit. Õhutemperatuur jääb -6…0 kraadi vahele, teed võivad olla lumised ja esineda võib härmatist. Selliste ilmastikuoludega võib kaasneda libeduse oht kõnni- ja sõiduteedel.

„Juba enne prognoositavaid lumesadusid alustavad lepingupartnerid sõiduteede ennetava puistamisega vältimaks lume kinnisõitmist ja seetõttu libeduse tekkimist. Tehakse lumetõrjet ja ollakse vajadusel valmis ka lume väljaveoks. Sellegipoolest tuleb sõidukijuhtidel hinnata teeolusid, varuda kannatust ja valida õige sõidukiirus ning -stiil,“ ütles Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg. „Õige sõidukiirus võiks ilmaoludest lähtuvalt olla lubatud sõidukiirusest väiksem. Tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid. Tuletame meelde, et 1. detsembrist on ka talverehvide kasutamine kohustuslik.“

Sulg lisas, et ka jalakäijad ning jalgratturid ei tohi valvsust kaotada: „Teed võivad olla libedad ning libedustõrje teostamine kõnniteedel ning jalg- ja jalgrattateedel võib võtta aega. Enne ülekäigurajale astumist tuleks eriti tähelepanelikult veenduda, et sõidukid jõuaksid peatuda, kuna libedus pikendab sõidukite pidurdusteekonda.“

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet tuletab meelde, et kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik, kes vajadusel peab teostama libedusetõrjet.

Tänavapuhastusalaste küsimustega võib pöörduda Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti telefonil 14410.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.