"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinn lisab rattatoetusele kuni 25-eurose toetuse kiivri ostmiseks (1)
05. detsember 2022

Tallinna linn otsustas lisada “Rattaga kooli” ühekordsele kuni 100-eurosele toetusele kuni 25 euro suuruse toetuse jalgrattakiivri soetamiseks. Toetust tuleb taotleda koos jalgratta ostmise toetuse taotlemisega ning esitada jalgrattakiivri ostmise ostuarve.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm sõnas, et muutuse eesmärgiks on võimalikult turvaline rattasõit. „Kuigi lastel on kiivriga sõit kohustuslik, annab see muutus lisakindluse, et lapsed kiivri saavad ning seda kannavad. Kooli ja kodu vahel rattaga sõitmine edendab laste liikumisharjumust, seega loodame, et võimalikult paljud lapsed teevad endale ratturi load ja asuvad ka igapäevaselt sõitma,“ lausus Vimm.

Kiivri toetust on õigus saada ka nendel, kes on juba jalgratta ostu toetust saanud. Selleks tuleb esitada täiendav taotlus kiivri toetuse saamiseks ühe aasta jooksul alates jalgratta ostmise toetuse taotluse esitamisest. Muul juhul tuleb jalgratta ja kiivri ostu taotlus esitada koos.

Järgmisest aastast on jalgratta ostmise toetuse saamise tingimuseks muu hulgas see, et jalgratturi juhiluba on väljastatud toetuse taotlemise aastal või sellele eelnenud aastal. See muudatus võimaldab toetada ka neid, kes teevad ratturi juhiloa eksami aasta lõpul, kuid plaanivad ratta osta kevadel.

„Rattaga kooli“ toetuse eelarveks on planeeritud 100000 eurot aastas. 2022.aasta nelja kuuga on esitatud 228 toetuse taotlust, millest määruse tingimustele on vastanud 217 taotlust.

Rattatoetus aitab kaasa ka Tallinn kui 2023. aasta Euroopa rohelise pealinna eesmärkide täideviimisele, parandades linna keskkonnasõbralikumaks muutes linlaste elukvaliteeti ja elukeskkonda.

„Rattaga kooli“ toetuse eesmärk on edendada jalgratturi juhilubade tegemist, et suurendada laste teadlikkust ohutust liiklemisest ja kujundada ohutu liiklemise harjumusi. Lisaks on toetuse eesmärk suurendada laste liikumisviisides rattasõidu osakaalu, edendada tervislikku eluviisi ja turvalist liikumist.

Lisainfo jalgratturi juhiloa saamisest ja juhtimisõiguse eksamist on saadaval Transpordiameti veebilehel: transpordiamet.ee/jalgratturi-juhiluba

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kas nüüd on saabunud Kommunism?
3. dets. 2022 04:09
järgmisena hakatakse peredele jalgrattaid ostma ? See ettevõtmine on ikka nüüd ülemäära. Teate, kukkumisel on ka ratturi kindad ja põlvekaitsmed olulised ja korras tuled peavad olema , jagage patareisid ka .... Kas see kiivrite ostmisel hakkab keegi kontrollima - et nendega ei minda SKATEparki ja homme seda kiivrit enam pole ? Kelle haige aju sellise kulutuse ja äri mõtles ? Nüüd küsimus - kas keegi kontrollib - osa inimesi ei tohigi tervislikust seisukohast rattaga liikluses osaleda, nagu autot juhtida. Tulge nüüd ikka taevast tagasi!