"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
video Kestva ja tiheda lumesaju tingimustes töötab lumekoristustehnika täistuuridel (0)
06. detsember 2022

Täna öösel alanud ja päeva vältel kestnud lumesadu tõi linnatänavatele pea kogu tänavahooldustehnika ning lumekoristus ja libedusetõrje kestavad ööpäevaringselt.

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt on järgnevate päevade jooksul oodata mõõduka tugevusega kestvat lumesadu ning lisanduva lumekihi paksuseks võib olla kuni 20 sentimeetrit. Täna kella 14 seisuga sadas pealinnas maha ligikaudu 10 sentimeetrit lund.

„Ööst saadik on nii Keskkonna- ja Kommunaalameti kui ka linnaosade lepingupartneriks olevatel tänavapuhastusfirmadel olnud väljas peaaegu kogu olemasolev tänavakoristustehnika. Töös on pidevalt ligi 134 tänavakoristusmasinat, sealhulgas sahk-puisturid ja traktorid ning 47 käsitööbrigaadi. Eilse päeva ja tänase öö jooksul on sõiduteedele puistatud kokku 173 tonni kloriide. Lisaks toimub lume äravedu neist kohtadest, kus liiklemistingimused on muutumas kitsaks,“ täpsustas Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg. „Mööname, et hetkeolukord on linnas ebaühtlane, kuid anname endast parima, et see paraneks. Kuigi puistursahad on olnud töös alates lumesaju algusest, tiheda ja kestva saju tõttu ei jõuta siiski sõiduteid täiesti lumevabaks saada. Linna lepingupartnerid jälgivad operatiivselt ilmastikutingimusi ning lumesaju tugevnemisel ja teeolude halvenemisel suunatakse tänavatele ka ülejäänud tänavakoristustehnika.“

Lisaks lepingutega kaetud kõnniteedele on ligikaudu 50 protsenti kõnniteede kogumahust sellised, mida peavad hooldama kinnistuomanikud, kes peavad vajadusel teostama ka libedusetõrjet. Selleks võib kasutada graniitkillustiku, mille tera läbimõõt on 2-6 mm, ei ole lubatud kasutada tuhka, liiva või kloriide. Linn omalt poolt jagab korteriühistutele ja eramajade omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Tänavate puudulikust hooldusest saavad linlased teada anda Tallinna abitelefonil 14410.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.