"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
aita loomale leida kodu Simba teekond koju ehk kuidas päästeti põõsast leitud kutsikas (0)
06. detsember 2022

“Läksime koos emaga varjupaigast koera võtma,“  rääkis Chrisanne Prei saates Tallinna panoraam. „Keegi varjupaiga töötajatest kussutas kutsikat süles ja ma pidin kohe juurde minema. Mulle räägiti, et tal on hoiukodu vaja, et ta on väga pisike, leiti põõsast. See kõik tekitas sellise tunde, et äkki ma saan talle midagi pakkuda.”

Viis nädalat tagasi leiti Järve tänava põõsast pisikene koerakutsikas Simba. Sealt edasi sattus ta Tallinna loomade varjupaika, kus juhuse tahtel kohtus  oma tulevase perenaise Chrisannega. Tänaseks on Simba Chrisanne juures elanus kaks nädalat ning kui esialgselt oli plaan kutsale vaid hoiukodu pakkuda, siis praeguseks on kindel, et Simba on leidnud endale päris oma kodu.  Loomulikult on see parim jõulukink, mida üks varjupaika sattunud koer iial soovida võiks.

“Ma sain aru, et ta on nii  pisike ja ta kiindub minusse ning kuidas ma tema nüüd ära annan. See on hästi suur vastutus. Aga mulle just meeldibki see tunne, et ma olen kellegi jaoks olemas, keegi ootab mind. Ta pakub rõõmu ja ta on nii seltsiv. See on nii siiras, mis ma temalt saan. See on nii armas ja ma loodan, et ma suudan talle sama vastu pakkuda,” rõõmustas Prei.

Hoiukoduks, kasupereks või asenduskoduks  olemine tähendab looma eest hoolitsemist üldjuhul seni, kuni loom saab varjupaigas alustada uue kodu otsinguid. Umbes pooltel  juhtudel läheb nii nagu  Simbaga. Inimesed kiinduvad looma sedavõrd ära, et ei suuda temast enam loobuda. Selle aasta jooksul on hoiukodusse jõudnud üle saja looma.

Tallinna Loomade Varjupaiga administraator Pille-Riin Konrad rääkis südamliku loo nende kass Frankist, kes pikalt  kassitoas oli elanud. “Ta oli  väga inimese pelglik, kes jooksis eest ära. Ta ei tahtnud inimesega kontakti hoida. Aga ta leidis hoiukodu, kes tegi  väga suurepärast tööd tema sotsialiseerimisega. Ja veebruaris kolis Frank meil hoiukoju ja nüüdseks on ta päris oma kodus, kust me saame ka uudiseid. Frank uudistab, mis asi on nõudepesumasin. See on niisugune lugu, mis päriselt läks südamesse,” lisas Konrad.

Enamasti vajavadki just kassid hoiukodu.  Kui oled kassisõber, siis tea, et 126 kassi ootavad sind Tallinna loomade varjupaigas pikisilmi. Sest nemadki tahavad ju saada jõuluks koju. Võimalusi, kuidas varjupaiga loomi aidata on aga veel teisigi. Suureks  abiks on püsiannetajad.

“Tänu püsiannetustele saame loomade abistamist ka ette planeerida ja vaadata tulevikku. Ja kui keegi soovib näiteks koha peale midagi tuua, siis kasside konservid kuluvad väga ära ja ka kassiliiv ning kassipelletid. Sellepärast, et praegune hinnatõus on ka meid mõjutanud ja kassiliiva hind on mitmekordistunud. Nii, et oleme hästi tänulikud, kui inimesed ulatavad abikäe,” rääkis Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.