"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
fotod ja video Tallinn tänas ja tunnustas aasta tervishoiutöötajaid, MTÜ Elu Nimel esindajad andsid linnale üle Pink City tunnustuse (0)
06. detsember 2022

„Tahan teid kõiki tänadaselle uskumatult suure ja pingelise töö eest, mida te iga päev teete,” ütles abilinnapea Betina Beškina. “Sellel tööl ei ole hinda ja tasumäära. Jääb vaid linnaelanike tänu ja sügav lugupidamine meedikute ees. Ja kuigi jõuluaeg on tervishoiutöötajate jaoks pingeline tööperiood, soovin siiski, et teil oleks pühadel aega ka oma lähedaste jaoks.“

Vaata galeriid (105)

Esmaspäeval, 5. detsembril tänasid ja tunnustasid Tallinna linnavalitsus ning sotsiaal- ja tervishoiuamet raekojas 2022. aasta silmapaistvamaid tervishoiutöötajaid.

Tervishoiutöötaid tervitas ja tänas abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul on ka lõppev aasta olnud meditsiinitöötajaile keeruline. „Ilmselt lootsime veel aasta alguses, et üheskoos suudame koroonakriisi seljatada, liikuda tagasi normaalsuse poole ja hakata tegelema tagajärgedega, mida pandeemia on tervishoiusüsteemile põhjustanud. Kuid ees seisid uued väljakutsed, mida keegi ei osanud oodata ja millega jälle tuli rinda pista esimest korda. Seda olukorras, kus tervishoiutöötajaid napib ja koroonagi ei ole kusagile kadunud,“ ütles Beškina.

Tunnustamiseks esitati 17 tervishoiutöötajat, kelle juures hinnati nii professionaalsust kui ka inimlikke väärtusi. Esile tõsteti kolleege, kes on seisnud tervishoiu arengu eest – avaldanud arvamust päevakajalistel teemadel, osalenud eriala töörühmades ja õpetanud tulevasi meditsiinitöötajaid. Kuid sama oluliseks peeti ka pühendumust, töökust, sõbralikkust, hoolivust ning oskust pakkuda patsientidele tuge ja turvatunnet.

„Meie töö on kord juba selline, et rabada tuleb 24/7,“ ütles Ida-Tallinna keskhaiglas õena töötav Ingrid Tammik, kelle kinnitusel polevat see väljend mingi liialdus. Miks selliseid raskusi taluda, seda ei osanud Ingid isegi täpselt öelda.

„Mulle lihtsalt meeldib see töö,“ leidis pühendunud õde. „Olen õnnelik, kui saan kedagi aidata.“

„Mitte ainult õdesid, vaid ka perearste on liiga vähe. Koormus seevastu tõeliselt suur,“ ütles Tallinna perearstikeskuses õena töötav Galina Kendra. „Proovime küll võimalikult kiiresti inimesi teenindada, aga lõppkokkuvõttes saame teha ikkagi ainult nii palju, kui füüsiliselt võimalik on.“

„Vaimse tervise probleemidest on kõige päevakajalisemaks muutunud ikkagi meeleolu- ja ärevushäired,“ tõdes Põhja-Eesti regionaalhaigla psühhiaater Ülo Kallassalu. „Need on kaasa tulnud koroonaepideemiaga kaasnenud piirangute tõttu. Vaimse tervise probleemid on eriti tabanud just lapsi ja noorukeid, kellele isolatsioon kõige halvemini mõjus.“

Tänukirja silmapaistva töö eest tervishoiuvaldkonnas said Külliki Suurmaa (Lääne-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloog), Raivo Kolle (Ida-Tallinna Keskhaigla statsionaarse õendusabi arst), Karmo Tali (Tallinna Lastehaigla arst), Irina Ogoltsova (Tallinna Perearstikeskuse arst), Ülo Kallassalu (Põhja-Eesti regionaalhaigla psühhiaater), Svetlana Somova (Tallinna Hambakliiniku hambaarst), Eero Merilind (Meditiim Perearstikeskuse arst), Marelle Maiste (Ädala Perearstikeskuse pereõde), Natalja Lazareva (OÜ Koduõde koduõde), Kätlin Laas (SA Tallinna Koolitervishoid kooliõde), Olga Chalian (Tallinna Hambakliiniku õde), Ralf Lõhmus (Tallinna Kiirabi õde-brigaadijuht), Galina Kendra (Tallinna Perearstikeskuse õde), Maret Altmäe (Põhja-Eesti Regionaalhaigla õde), Ingrid Tammik (Ida-Tallinna Keskhaigla õde), Jekaterina Morozova (Lääne-Tallinna Keskhaigla õde) ning Ülle Pukk (Tallinna Lastehaigla Kesklinna lastepolikliiniku õendusjuht).

Think Pink Europe ja MTÜ Elu Nimel poolt anti vastuvõtul Tallinna linnale üle Pink City tiitel. Tunnustuse andsid abilinnapea Betina Beškinale üle MTÜ Elu Nimel juhatuse liikmed Katrin Olo-Laansoo ja Reio Vilipuu. Pink City tiitlit annavad Think Pink Europe ja liikmesriikide allorganisatsioonid linnadele, kes on neid toetanud rinnavähi teadlikkuse kuu kampaanias ja Roosa Lindi Jooksu (RACE For The Cure Tallinn) terviseüritusel. Sama tiitli sai Tallinn ka eelmisel aastal, seda esimese linnana Eestis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.