"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Liiklusvideo Vaata, mis juhtub, kui talvised teeolud jäävad tähelepanuta (1)
06. detsember 2022

“Nagu ikka, tuleb talv ootamatult ja läheb aega enne kui liiklejad taveoludega kohanevad,” kommenteeris Liiklusjärelevalvekeskus autojuhtide liiklemist teedel ja tänavatel.

Politsei väike meeldetuletus turvaliseks kohalejõudmiseks:
Varu aega kohalejõudmiseks. Leia aeg ka selleks, et enne sõidu algust sõiduk korralikult lumest/jääst puhastada. Piiratud vaatevälja korral võib nii mõnigi oluline asi märkamata jääda ja Sinu sõidukilt lendlev/kukkuv lumi ja jää on ohuks kaasliiklejatele.
Kohanda oma sõidustiil talveoludele sobivaks. Väldi järske roolikeeramisi ning pidurda ja kiirenda sujuvalt. Eriti tähelepanelik ole siis, kui vahetad rida ja seda tuleb teha läbi lumevaalu. Valede sõiduvõtete korral on suur oht sattuda külglibisemisse.
Hoia pikivahet! Avariipolitseinikute tähelepanekute kohaselt moodustavad suure osa „plekimõlkimistest“ õnnetused, kus põhjuseid tuleb otsida ebapiisavast pikivahest.
Vali sõidukiirus vastavalt oma sõiduoskusele, teeoludele ja arvesta sõiduki iseärasustega. Lubatud suurim kiirus ei ole kohustuslik kiirus! Kui maanteel tekib Sinu taha pikem saba, siis ole viisakas ja leia sobiv kohta teiste möödalubamiseks. Nii on turvalisem nii Sinul kui ka kaasliiklejatel.
Avalikud teed ei ole koht oma sõiduoskuse näitamiseks. Ka parimad eksivad. Jäta roolis otsuseid tehes ruumi nii enda kui teiste eksimustele. Turvalist liiklemist!

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

teeolud polnud siin süüdi
8. dets. 2022 23:53
kes oli see rasvamagu täissöönud džiibi omanik? Tal oli ju nii kiire ja teiseks , vaadelge , isegi autot polnud puhastanud lumest, pidurdamisel vajus lumelaviin aknale (kas tal üldse olid aknad normaalselt puhastatud või neelas käigult jälle NUTTI ka ?)