"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Ajalugu Ajaloolane Riho Paramonov räägib 7. detsembril Kalamaja muuseumis kohaliku transpordi ajaloost (0)
07. detsember 2022
oto: Tallinn, Kalamaja. Sillutise taastamine. AM _ 2461-R F 2046

Kolmapäeval, 7. detsembril  kell 18.00 räägib ajaloolane Riho Paramonov Kalamaja muuseumi loengusarjas kohaliku transpordi ajaloost.

Kalamaja muuseumis toimuvas ettekandes tutvustab Riho Paramonov Kalamaja transpordiolusid 19. sajandi teisel ja 20. sajandi esimesel poolel. Juttu tuleb nii hobustest kui ka autodest.
Viimaste seisukohalt on Kalamajal liikumisajaloos eriline koht, sest just siit olid pärit mitmed autonduse eestvedajad. Nende hulka kuulub ka Julius Johannson, kellest sai tuntumaid autosportlasi ja -ettevõtjaid. Esialgu oli Tallinnas vähe autosid, mida tema käsi poleks puutunud. Vabriku tänaval seadis ta sisse ühe esimese ettevõtte, kus remonditi ka mootorsõidukeid.

Registreeru loengule SIIN.

Loengut pääseb kuulama muuseumipiletiga, mille saab osta kohapealt.

Kalamaja muuseumi loengusarjas räägivad oma ala spetsialistid, ajaloolased ja arheoloogid Kalamaja aja- ja kultuuriloo erinevatest tahkudest. Loengusarja teisel hooajal tuleb juttu nii piirkonna arheoloogiast kui ka arhitektuurist ja veel paljust muust. Loengud toimuvad kord kuus. 

Järgnvad Kalamaja muuseumi ajalooloengud leiad SIIT

Kalamaja muuseumi tegemistest loe lähemalt muuseumi kodulehelt

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.