"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
fotod Kirjanduskeskus andis välja kommenteeritud A. H. Tammsaare romaani „Kõrboja peremees“ (0)
07. detsember 2022

7. detsembril kell 18.00 toimub Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis A. H. Tammsaare esimese romaani „Kõrboja peremees“ kommenteeritud väljaande esitlus!

Vaata galeriid (23)

Esitlusel vestlevad kirjandusteadlane Maarja Vaino ja teatripedagoog Lembit Peterson.

„Kõrboja peremees” ilmus 1922. aastal ning seda on eesti kirjandusajaloos nimetatud esimeseks tõelise romaanikangelasega romaaniks,“ sõnas teost kommenteerinud kirjandusteadlane Maarja Vaino. „Romaan on vaatamata oma suhteliselt väikesele mahule väga mitmekihiline ja seda kommenteerida oli tõeline lust ja väga põnev ka mu enda jaoks! Kommentaarides on välja toodud nii Tammsaare isiklikku elu puudutavad sündmused, romaani protomaastiku ja prototüüpidega seonduv.  Aga ka „Kõrboja peremehe“ tugev ühiskondlik, religioosne ja folkloorne taust.“

Väljaande aluseks on võetud esmatrüki tekst, ära on märgitud ka Tammsaare poolt kolmanda trüki jaoks tehtud väiksemad redigeerimismärkused.

Raamatu on kujundanud Merle Moorlat ning välja andnud Tallinna Kirjanduskeskus.

Väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Raamatut saab soetada Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumist ja varsti Rahva Raamatu poodidest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.