"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Allar Levandi: kui Mustamäe suusahüppetorn korda tehakse, julgen ma sinna taas turistina minna (1)
08. detsember 2022

“Mul on ainult hea meel, et selline asi on ette võetud. Siin muud ei saagi öelda. Mina isiklikult olen selle poolt, praegu ma ei julge minna sinna torni, aga kui see tehakse korda, siis ma julgen jälle sinna minna, turistina,” rääkis Olümpiakomitee täitevkomitee liige Allar Levandi.

1962. aastal Nõmmele ehitatud Mustamäe suusahüppetorni tuleviku osas ollakse plaanidega jõutud järgmisesse punkti. Projektiga liigutakse edasi kahes etapis, millest esimene ehk eelmise aasta Nõmme linnaosa kaasava eelarve võiduidee näeb ette suure hüppemäe rekonstrueerimist ning sellele vaateplatvormi ja lifti lisamist.

“Meie omalt poolt anname oma panuse, et ta tuleks kõigile siia. Et ta ei tuleks ainult sportlastele, vaid ka kogu linnaosale ja ka linnale kasuks. See on see mõte,” lisas Levandi.

Praeguseks on valminud hüppemäe geoalus, ehitise ekspertiis ning geoloogiline uuring nõlva ülemisele osale. Nende arvutuste kohaselt on võimalik olemasolevatele K50 hüppemäe postidele vaateplatvorm ja lift ehitada. Teine etapp hõlmab väiksemaid hüppemägesid ning kinnistu terviklikku lahendust, mis  tagaks ala parema kasutamise ja efektiivsema hooldamise.

“Eesmärk ikkagi ongi pigem muuta asju kaasaegseks, teha neid inimestele kättesaadavaks, mugavaks kasutada ja turvaliseks, mis võibolla on üks esimesi eesmärke. Kui me räägime trennidest, siis on meil 230 pluss last ja täiskasvanut, kes käivad siin regulaarselt kaks kolm korda nädalas,” rääkis Nõmme Lumepargi juhataja Liis Needrit.

Kavas on teha ka koostööd Eesti Kunstiakadeemiaga ja kaasata tudengeid, et saada laiemat sisendit, kuidas võiks üldse hüppetornide ala terviklikult olla lahendatud.

“Meil on probleemid ligipääsetavusega just autotranspordi võtmes. Ideid on väga palju, neid tuleb väga mitmes võtmes veel kohalike elanike ja erinevate ametitega arutada. Praegu öelda, et aastaks 2025. on see suur hüppemägi valmis ja saab liftiga sinna üles sõita, lisaks spordi tegemisele ka vaadet Tallinna lahele nautida, seda lubada täna ei saa,” rääkis Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri.

“Meie omalt poolt teeme nii palju, kui me suudame. Aitame kaasa oma olemusega, oma mõtetega. Võtab aega palju võtab, ta võib võtta kaks aastat või ka kümme. Aga oleme selleks valmis alati ,” lisas Levandi.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

hmm
10. dets. 2022 12:43
Kas mõni on nüüd nii ülekaalus, et torni minnes kukuks torn ümber?

Seotud artiklid