"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Riigikogu kiitis heaks 2023. aasta riigieelarve, mille tulude kogumaht on 15,6 miljardit eurot (0)
08. detsember 2022
Foto Mats Õun

Riigikogus läbis kolmanda lugemise 2023. aasta riigieelarve, mille tulude kogumaht on 15,6 miljardit eurot ja kulude kogumaht 16,8 miljardit eurot.

Eelnõu poolt hääletas 79 saadikut, vastu oli 2, erapooletuid saadikuid ei olnud.

Võrreldes 2021. aasta sügisel vastu võetud eelarvega kasvavad tulud 2,19 miljardi euro võrra ehk 16,4 protsenti, kulud aga 2,7 miljardit eurot ehk 18 protsenti. Investeeringuid tehakse 755 miljoni euro eest, mida on ligikaudu 30 miljoni euro võrra rohkem kui sel aastal, teatas riigikogu pressiteenistus.

2023. aasta maksukoormuseks kujuneb 33,3 protsenti sisemajanduse koguproduktist ja eelarve struktuurne puudujääk püsib 2,6 protsendi juures.

Riigikogu rahanduskomisjon vaatas riigieelarve eelnõule kolmandaks lugemiseks laekunud muudatusettepanekud üle esmaspäevasel istungil. Fraktsioonid esitasid 17 muudatusettepanekut, ent need jäid hääletamisel toetuseta, sest katteallikad ei sobinud.

Rahanduskomisjon koostas omalt poolt neli muudatusettepanekut, milles korrigeeriti eelarvet valitsusalade siseselt ja kus on osalise toetuse saanud ka fraktsioonide ettepanekud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.