"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Filmihäki võitis meie toidus sisalduva plasti eest hoiatav film "Sa oled, mida sa sööd" (0)
11. detsember 2022
Mia Kazanina ja Mia Kaisa Nurges (foto autor Artjom Dmitrijev)

Saksa Liitvabariigi saatkonna korraldatud kliimateemalisel koolinoorte filmihäkil võitis esikoha Mia Kazanina (16), Mia Kaisa Nurgese ja Liisbet Kulli film „Sa oled, mida sa sööd”.

„See oli väga hästi jutustatud lugu tugeva puändiga,” iseloomustas võidutööd žürii juht režissöör Margit Lillak. „Tugev oli ka filmi lavastaja tehniline käekiri, võime oma lugu efektselt esitada.”

Rocca al Mare ja Tallinna Rahvusvahelises Koolis õppivate võidutöö autorite film tegi kujundlikult väga veenvalt selgeks, et igal nädalal sööb Eesti inimene koos toiduga ära plastpudeli korgi suuruse koguse mikroplasti.

 LINK FILMILE 

Publikupreemia sai filmihäkil Tallinna Rahvusvahelise Kooli õpilase Sam Bakhtini (15) film „Kõik pole nii roosiline”, mis kirjeldab rahvusvahelise lilleäri suurt ökoloogilist jalajälge.

Žüriis keskkonnaorganisatsiooni Fridays for Future esindanud Nadya Tjuška sõnul on see tugev film, mis kombineerib edukalt dokumentaal- ja kunstilisi kaadreid. „Selle filmi autor on teinud head kriitilist uurimistööd ning filmile lisab ehtsust ja usutavust režissööri enda kaadritagune hääl,” sõnas Tjuška. Kuna enamus lõikelilli veetakse Eestisse Aafrika riikidest lennukitega, siis kaasneb lilleäriga tõsine keskkonnareostus. Bakhtin jutustab sellest läbi poeetiliste kaadrite.

LINK FILMILE

Kolmanda koha pälvis filmihäkil VHK õpilase Marie Tepparti “Tarbija” ning neljanda koha Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi õpilaste Georg Kallase ja Denis Vinokurovi “Globaalne soojenemine”

Filmihäki korraldas ning auhinnad pani välja Saksa Liitvabariigi saatkond. 

Filmihäkil „Kas mina päästan maailma?” osalesid üheksa kooli õpilased. Töötubades õpetasid noori filme tegema režissöörid ja Kinomaja Filmikooli asutajad Eva Kübar ja Liina Särkinen ning operaator Ivo Panasyuk.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.