"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Peapiiskop Urmas Viilma kuulutas Jõgeval välja jõulurahu kogu Eestile (0)
11. detsember 2022
Svetlana Aleksejeva

Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma kuulutas Jõgeva kultuurikeskuse ees kolmandal advendil välja jõulurahu kogu Eestile.

Läkitatud jõulusõnumis soovis peapiiskop väga, et ta saaks kuulutada välja jõulurahu, mis tooks rahu ka Ukrainasse. Piiskop rõhutas, et rahu algab igaühest endast.

„Rahu saab levida meilt edasi teistele, kui lõpetame vägivallatsemise ning halba rääkides sulgeme suu ja avame alles siis, kui saame naeratada, öelda midagi head, üksteist kallistada ja pai teha. Saame olla need, kes me peaksime ligimesena olema,“ lausus Viilma.

Jõuluootuse tervitused edastasid rahvale riigikogu esimees Jüri Ratas, Jõgeva vallavolikogu esimees Priit Põdra ja Jõgeva vallavanem Angela Saksing. Ratas ütles oma sõnavõtus, et jõulurahu annab oma õndsuses võimaluse mõista ja märgata rahu väärtust. Ta kutsus inimesi üles leidma põhjuse naeratamiseks ning unustama südames rahutust ja ärevaid mõtteid.

„Kui oleme ise rahu tegijad, siis kandub see üle ka teistele,“ märkis Ratas ja lisas, et läheneva aasta lõpul tasub vaadata olnule ning suunata pilk tulevikku ning mõelda, mida saame saabuval aastal senisest paremini teha. Riigikogu esimees soovis, et Eesti rahvas tahaks üksteist rohkem toetada ja kritiseerimise asemel leitaks lahendusi ning tuntaks rõõmu koostööst.

„Ma soovin kõikidele kodu. Soovin rahu. Neid soove liites soovin kodurahu,“ võttis Ratas kokku oma jõulusoovi Ave Alavainu sõnadega.

Vallavanem Angela Saksing rääkis, et jõulud on aeg otsida ja leida oma südames rahu. Ta rõhutas, et aasta oodatuim püha pole lihtsalt töölt vaba tähtpäev, vaid see kätkeb endas austust, lugupidamist ja aukartust loodu ja jumala ees.

„Jõulud on imeline aeg, mis meid ühendab. Loodan, et rahu jõuab kõigi meie südametesse,“ sõnas Saksing.

Volikogu esimees Priit Põdra märkis, et maailmas rahu luua keeruline, ent mitte võimatu. Vahel on isegi rahu endas ja endaga keerulisem saavutada. Tee rahuni on erinev ning see on meie endi teha, mis tee selleks valime.

Peapiiskop ning riigikogu esimees süütasid ühiselt jõulurahutule, mida kohalolnud inimesed said oma laternatega koju viia. Jõgeva linna jõulukuusel läitsid kolmanda advendi küünla volikogu esimees ning vallavanem.

Muusikalist elamust pakkusid väikesed laululapsed Lii Karro juhendamisel. Pärast jõulurahu väljakuulutamist sai nautida rahvusmeeskoori kontserti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.