"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Ekstreemsed ilmastikuolud tõid tänavatele ligi 200 hooldustehnikaühikut (0)
12. detsember 2022
Foto Albert Truuväärt

Täna lõuna ajal alanud tugeva lumetormi tingimustes tõi linn tänavatele kogu tänavahooldustehnika, et operatiivselt kõrvaldada tugeva tuule ja lumesaju tagajärjed. Tuule raugemist on oodata ööl vastu teisipäeva.

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et täna alanud intensiivse lumesajuga sadas maha ca 7 sentimeetrit lund ja teeolud on väga rasked. „Hommikust saadik on nii Keskkonna- ja Kommunaalameti kui ka linnaosade lepingupartneriks olevatel tänavapuhastusfirmadel olnud väljas kogu olemasolev tänavakoristustehnika. Töös on pidevalt ligi 200 tänavakoristusmasinat, sealhulgas sahk-puisturid ja traktorid ning 40 käsitööbrigaadi. Toimub lume äravedu neist kohtadest, kus liiklemistingimused on muutumas suurte lumevallide tõttu kitsaks,“ täpsustas Svet. „Erilise tähelepanu all on hetkel haiglate juurdepääsuteed – hoiame need ligipääsud puhtana, et elanikele oleks tagatud kiire arstiabi.“

Ühtlasi tuletab abilinnapea kõigile liiklejatele meelde, et ehkki tormi ajal toimub lume- ja libedusetõrje katkematult, siis tuleb arvestada tihedas lumesajus väga keeruliste ja lumiste teeoludega ning varuda sihtkohta jõudmiseks aega. Ühissõidukite graafikus võivad esineda häireid ning tipptunni ajaks olukord muutub veelgi keerulisemaks. Kogu Eestis põhjustas torm massilisi elektrikatkestusi, Tallinnas on elektrita üle 290 majapidamise. Seoses tuisu ja tiheda lumesajuga on ilm ohtlik ka tervisespordi jaoks ning turvakaalutlustel suletakse täna Tallinna uisupargid varem – kell 17.00. Hetkel plaanitakse homme hommikust olla avatud tavapäraselt.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduspartnerid puhastavad peamagistraale ja teerajatisi, mille alla kuuluvad sõidu- ja kõnniteed, jalgrattateed, parklad, ülekäigurajad, ohutussaared, trepid, ühissõidukite peatused, sillad ja tunnelid. Väiksematel tänavatel ja kvartalisisestel teedel on talviste heakorratööde korraldajateks linnaosavalitsused.

Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale sõidutee ja kinnisasja vahel asuva kõnnitee puhastuse (sealhulgas lumest ja jääst) peab korraldama maaomanik. Libeduse tõrjeks tuleb kasutada puistematerjali, mille tera läbimõõt on 2-6 mm, ei ole lubatud kasutada tuhka, liiva või kloriide. Kõnniteel peaks jääma vaba 1,2 meetri laiune liikumisruum ning jalakäijatel peaks olema seal ohutu liikuda. Lume- või jääkihis ei tohi olla ohtlikke ja liiklust häirivaid ebatasasusi.

Talvise teehooldamise, lume väljaveo või graniitkillustiku jagamise küsimustes võivad korteriühistu liikmed ja eramajade omanikud pöörduda oma linnaosavalitsuse poole.

Tänavate puudulikust hooldusest saab teada anda abitelefonil 14410.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.