"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Järgmisel aastal algavad Ülemiste terminali ja Vanasadama vahelise trammitee ehitustööd (1)
12. detsember 2022
Foto Ilja Matusihis

2023. aasta linnaeelarve eelnõus on investeeringute kogumahust suurima osakaaluga teede ja tänavate rekonstrueerimine ning kapitaalremont, milleks on kavandatud 78,1 miljonit eurot. Rõhuasetus on oluliste liiklussõlmede rekonstrueerimisel ning tänavate, sildade ja viaduktide kapitaal- ja taastusremondil.

„Hea meel on tõdeda, et hoolimata raskest majanduslikust olukorrast jätkab Tallinn olulise taristu rajamisega ning alustab ka uute objektide projekteerimist ja ehitamist. Meie jaoks on oluline liiklejate mugavus ja sujuv liiklus. Lisaks suuremahuliste tänavate rekonstrueerimisele pöörame suurt tähelepanu ka koolide ümbruse turvalisemaks muutmisele,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Järgmisel aastal algavad välisrahastusega suurprojekti „Ülemiste terminali ja Vanasadama vahelise trammitee“ ehitustööd. Nendeks on planeeritud ligi 21,4 miljonit eurot, millest linnaeelarve osa on üle 3,5 miljoni euro. Samuti algab Tondi eritasandilise ristmiku ehitus ja Kotka tänava rekonstrueerimine Tondi tänava ja Tikutaja tänava vahelisel lõigul, milleks on linnaeelarves planeeritud enam kui 3,5 miljoni euro.

Järgmisel aastal lõppevad ka Jõe tänava ja Pronksi tänava ning Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimistööd. Selleks on linnaeelarves kavandatud kokku 15,9 miljonit eurot. Jätkatakse Peterburi tee, Liivalaia tänava ning Tulika tänava Endla ja Sõle vahelise lõigu projekteerimisega, projekteerimistöödeks on ette nähtud 2,1 miljonit eurot.

Suuremaid kapitaalremondi- ja rekonstrueerimistöid tehakse E. Bornhöhe teel ning Lehe ja L. Koidula tänaval (Kadrioru Pargi uue majandushoone juurdepääsutee). Lisaks rekonstrueeritakse ühistranspordipeatusi ja -radasid, remonditakse sildu ja viadukte ning rajatakse turvalise liiklemise tagamiseks teekünniseid. Valmivad ka tulevase Rail Balticu trassile jäävate tunnelite projekteerimised ja algavad ehitustööd. Nendeks töödeks on planeeritud kokku ligi 6,9 miljonit eurot. Kvartalisiseste tänavate remondiks linnaosades on kavandatud 6 miljonit eurot.

Jätkatakse ka Tallinna rattastrateegia 2018-2028 elluviimisega. 2023. aastal nähakse investeeringuteks ette 6,3 miljonit eurot. Viiakse lõpule Lasnamäe rattatee ühenduse kesklinnaga teise etapi tööd ning J. Poska tänava rattateede pikendus Reidi teeni. Jätkatakse rattaparklate võrgustiku laiendamisega. Jalakäijate ja kergliiklejate turvalisuse tagamiseks alustatakse jalakäijate tunnelite rajamist Endla tänava ja Paldiski maantee raudteeviaduktide alla, samuti Kotka ja Tehnika tänava vahele ning Pääsküla raudteejaama tunnelite projekteerimist.

Tänavavalgustuse LED valgustitele üleviimise kiirendamiseks nähakse ette 8,9 miljonit eurot, sh on ette nähtud valgustuse uuendamine parkides ja lasteaedade õuealadel. Jalakäijate ja teiste liiklejate turvalisuse suurendamiseks jätkatakse programmiga „Turvaline ülekäigurada“, mille käigus rajatakse erivalgustust ja foorisüsteeme jalakäijatele.

Tallinna 2023. aasta linnaeelarve peab heaks kiitma linnavolikogu. Volikogule esitatud linnaeelarve eelnõu on kogumahuga 1,14 miljardit eurot, mis on 66,5 miljonit eurot ehk 6,2 protsenti enam kui 2022. aasta täpsustatud eelarves.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

„Ülemiste terminali ja Vanasadama vahelise trammitee“ ehitustööd.
13. dets. 2022 22:16
misasi see on ? uus tee- kus Majakast edasi trammid Susini ei sõida enam ? või on ikka tegemist - Tartu mnt. ja Narva mnt.trammiliinide sidumine Vanasadamasse ja ühtlasi Liivalaia pöörde ettevalmistamine Pärnu mnt.suunal ?