"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinnas jätkub lumetormi tagajärgede likvideerimine (2)
13. detsember 2022
Foto: Albert Truuväärt

Eilne lumetorm on toonud linnatänavatele 200 hooldusmasinat ning lumekoristus ja libedusetõrje kestavad ööpäevaringselt. Teede ja tänavate seisukord on ilmastikuolusid arvestades rahuldav.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul tugeva lumetormi tagajärgede kõrvaldamine võtab aega, seega tuleks jätkuvalt eelistada ühistransporti ning olla liikluses tavalisest ettevaatlikum. „Tallinna suuremad tänavad hoitakse soolamärjad, hooldatud on ka enamik kergliiklusteid, ülekäikusid ning ühistranspordipeatusi. Maha sadanud lume kogus on ootuspärane, kuid siiski märkimisväärne, tuisule avatud kohtades ulatuvad hanged kuni meetrini, mujal Tallinnas on hanged 50-70 sentimeetrit kõrged. Tööd toimuvad järjepidevalt ning väljas on kogu olemasolev tänavakoristustehnika. Peatänavatel teeb tööd 42 puistur-sahka, kõnni- ja rattateedel 55 traktorit ning kõrvaltänavatel 40 sahka-traktorit, peale selle ka 39 käsitööbrigaadi. Raskemad liikumistingimused on suurte lumekoguste tõttu kvartalisisestel teedel, milledel sõidetavuse taastamiseks alustatakse ka lume välja vedamisega. Linnaosavalitsuste partnerid annavad endast parima, et lähiajal ka neid puhtaks saada, kuid palun kõigil järgida ajutist parkimis- ja liikluskorraldust ja vajadusel oma auto ümber parkida.“

Tänavad ja jalg- ja jalgrattateed lükatakse laiemalt lahti, ööpäeva jooksul on ära veetud 1080 m3 lund. Tööd toimuvad ööpäevaringselt, kuni nõutavad seisunditasemed on saavutatud. Töösse on rakendatud ka asutuse Kadrioru Park hooldusüksus, mis teostab lume- ja libedusetõrjetöid kesklinna enamkasutatavatel kõnniteedel, linnaosade kvartalisisestel teedel ning parklates.

„Jätkuvalt soovitame eelistada ühistransporti. Neil, kes siiski sõidavad autoga, palun valida sobiv sõidukiirus ja hoida tavapärasest suuremat pikivahet. Palume ettevaatlikkust ka jalgsi liiklejailt, sest hoolimata teehooldajate pingutustest võib ka kõnni- ja kergliiklusteedel tulla ette lund ja libedust. Eilse jooksul on sõiduteedele puistatud ligikaudu 241 tonni kloriide ning kergliiklusteedele kuus tonni graniitsõelmeid,“ märkis Svet.

Kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on kinnistu või ehitise omaniku korraldada. Tallinna heakorraeeskirja kohaselt on kinnistuomanikel soovi korral võimalus linnalt tellida omanikule seadusega pandud korrashoiukohustuse täitmine ehk lume- ja libedusetõrje omanike puhastusalal. Vastava lepingu saab sõlmida Keskkonna- ja Kommunaalametiga, kui puhastatav kõnnitee asub ühistranspordiliiklusega magistraaltänava ääres, või linnaosa valitsusega, kui see külgneb linnaosa sisekvartaalse tänava sõiduteega.

Tänavate puudulikust hooldusest saab teada anda abitelefonil 14410.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tallinnast
14. dets. 2022 18:37
Soovitan ka EPL 14.12.2022 juhtkirja "Lõpetame teoorjuse..." ja kommentaare seal juures.
tallinnast
14. dets. 2022 10:30
Eriti räige on viimane lõik. Kui kinnistuomanik (sageli pensionär) ise ei suuda tasuta linnale kuuluvat ala hooldada, siis telligu linnalt hooldus linna enda maal ja tasugu veel linnale peale. Samas ei ole 30 aasta jooksul kordagi kohanud linna teemaa (tänava) hooldusel Raua tänava tupiktänaval, mis algab 21.Kooli vastast ja ristub Raua tänava peamagistraaliga.