"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Kaasava eelarve raames läbiviidud ideede konkursi võitis Lasnamäel grillimisplatsi uuendamine Pirita jõe ääres (0)
14. detsember 2022
Foto Svetlana Aleksejeva

Alates 21. novembrist kuni 4. detsembrini toimus kaasava eelarve raames rahvahääletus oma lemmik idee poolt. Kõige enam hääli kogus idee, milleks on Lasnamäe grillimisplatsi uuendamine Pirita jõe ääres.

„Tänan kõiki elanike, kes võtsid osa kaasava eelarve hääletusest. Mul on hea meel teada anda, et võiduidee on selgunud, milleks on Lasnamäe grillimisplatsi uuendamine Pirita jõe ääres. See on paljudele inimestele meelispaik aja veetmiseks vabas õhus ning nüüd saame ressursse, et teha seal korralik uuenduskuur,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. Ta lisas, et protsessina, esmalt peab linn tegema projekti ning seejärel toimub ka ehitus, kuid kindlasti hoiame elanike kursis toimuvaga.  

Kokku võttis Lasnamäel hääletamisest osa 1780 linnaosa elanikku. Esimese koha pälvinud idee poolt, milleks on Lasnamäe grillimisplatsi uuendamine Pirita jõe ääres, hääletas kokku 563 inimest. Teisele kohale jäi “Eraldiseisev botaanikaaed. Paradiis betoondžunglis” ning kolmandale kohale – “Saarepiiga madalseikluspark”. 

Lasnamäel esikoha pälvinud projekti realiseerimiseks on 2023. aasta Tallinna linna eelarves ettenähtud pea 160 000 eurot. Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2023. aastal on kokku kavandatud 1 000 000 eurot. Kogusummast 75% jaotatakse linnaosade vahel võrdselt ning 25% jaotamisel võetakse arvesse linnaosa elanike arvu jooksva aasta 1. juulil.

Sellel aastal oli Lasnamäe linnaosas kaasava eelarve raames hääletusel 11 erinevat ideed. Kõige enam hääli kogus idee number kaheksa, milleks on Lasnamäe grillimisplatsi uuendamine Pirita jõe ääres. Idee teostamine algab 2023. aastal. Hääletada oli võimalik nii elektroonselt kui ka erinevates hääletuspunktides kohapeal. Koguti hääli nii Lasnamäe Linnaosa Valitsuse hoones (Pallasti 54) kui ka erinevates kaubanduskeskustes Lasnamäel. Hääletusel sai osaleda vähemalt 14-aastane isik, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn. Hääletada oli võimalik vaid oma linnaosa ideede poolt. 

Konkursi ideedega saab tutvuda lingil: bit.ly/3tBz0Lm

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.