"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Nõmme saab kaasava eelarve raames avalikud tualetid suurematele haljasaladele (0)
14. detsember 2022
Nõmme turu ümbrus Foto Nõmme LOV

Tallinna 2023. aasta kaasava eelarve hääletusel sai Nõmme linnaosas enim hääli Tiit Kruusalu ja Kristi Uudeväli idee luua avalikud tualetid Nõmme suuremate haljasalade ja Nõmme turu juurde. Nõmme linnaosas käis hääletamas 754 inimest, kellest 211 andsid oma hääle võiduideele.

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri avaldas heameelt, et nii paljud Nõmme inimesed hääletusest osa võtsid. „Suur tänu ka kõigile neile, kes kaasava eelarve hääletusele oma ideid esitasid. Sealt kogunes mitmeidki põnevaid mõtteid Nõmme tuleviku tarbeks. Seda aga, kuhu täpsemalt Nõmme linnaosas võiduidee raames tualetid paigutatakse, selgub koostöös idee autoritega,“ rääkis Kuri.

Kõigis Tallinna linnaosades sai kaasava eelarve raames ideid esitada 12. septembrist kuni 2. oktoobrini. Igas linnaosas enim hääli saanud projekt saab rahastuse linna 2023. aasta eelarvest ja läheb järgmise aasta jooksul teostamisele. Ekspertidest koosnev komisjon valis Nõmmel välja 18 ideed, mille poolt sai oma hääle anda 21. novembrist kuni 4. detsembrini. Nõmmel käis hääletamas 754 linnaosa elanikku ning kokku anti 1274 häält, millest 211 kuulus Tiit Kruusalu ja Kristi Uudeväli poolt välja pakutud võiduideele rajada Nõmme suurematele haljasaladele avalikud tualetid.

Nõmme kaasava eelarve ideede hulgast kerkis esile kolm populaarseimat. Lisaks Tiit Kruusalu ja Kristi Uudeväli avalike tualettide ideele said teistest enim hääli ka lilleniidud raudtee äärsetele aladele (156 häält) ja madalseiklusrada Jannseni puiestikku (139 häält). Võiduidee realiseerimiseks on 2023. aastal on Nõmmel ette nähtud 114 606 eurot.

Hääletusel sai osaleda iga vähemalt 14-aastane Tallinna elanik, kes sai oma hääle anda kahe idee poolt. Hääletusel saab osaleda selles linnaosas, kus on rahvastikuregistri järgi inimese elukoht.

Igas linnaosas enim hääli saanud projekt saab rahastuse linna 2023. aasta eelarvest ja läheb järgmise aasta jooksul teostamisele. Kaasava eelarvega viiakse igas linnaosas ellu vähemalt üks projekt aastas, mille linnaosa elanikud on ise välja pakkunud ja valinud.

Kaasava eelarve projektide teostamiseks on 2023. aastal planeeritud üks miljon eurot. Täpse kaasava eelarve kogusumma kinnitab Tallinna linnavolikogu 2023. aasta eelarve vastuvõtmisel. Kogusummast kolm neljandikku jaotatakse linnaosade vahel võrdselt ning ühe neljandiku jaotamisel võetakse arvesse linnaosa elanike arvu jooksva aasta 1. juulil.

Kokku esitasid linlased linnaelu edendamiseks kaasava eelarve ideekorjega 414 ideed, millest hääletusele kvalifitseerusid 114 ettepanekut. Ideede teostatavust hindas ekspertkomisjon. Esitatud ideede hulgast sõeluti välja need, mis on juba mõne teise rahastusallika toel kavas, mida pole võimalik teostada 2023. aasta jooksul või on kaasava eelarve rahalistes piirides. Samuti jäid hääletuselt kõrvale ideed, mis ei vasta Tallinna üldistele arengueesmärkidele või pole investeeringuobjektid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.